fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Dziś startujemy na Silverstone GP

Dziś startujemy na Silverstone GP

Już dzisiaj o 20:30 rozpocznie się trzeci wyścig sezonu Assetto Corsa Racing League w serii GT3. Na 19:00 zaplanowano godzinną sesję treningową, po której przyjdzie czas na 25-minutowe kwalifikacje i 80-minutowy wyścig na brytyjskim torze Silverstone GP.

Sesja prekwalifikacyjna pokazała potencjał kierowców reprezentujących zespół Scuderia ForzaItalia.pl, jeżdżących Ferrari 488 GT3. Lucjan Próchnica zajął 6 lokatę z czasem 2:01.679 minuty, podczas gdy Luka uplasował się tuż za nim, pokonując tę samą pętlę toru zaledwie 0,07 sekundy wolniej. Przed nimi znalazły się trzy Mercedesy-AMG GT3 oraz po jednym: Porsche 911 GT3 R i Audi R8 LMS. Floyd Kowalsky wykręcił 2:03.064, czyli 44 czas.

Transmisja na żywo z angielskim komentarzem powinna rozpocząć się około godziny 20:00 na oficjalnym kanale ACRL na YouTubie.

Długość Silverstone w konfiguracji GP wynosi 5,9 km. Sam tor jest bardzo wymagający i szybki. Ze względu na jego dość pokaźną szerokość, optymalna linia toru jazdy nie jest tak oczywista. Według prognoz na wirtualnym torze w trakcie wyścigu temperatura powietrza ma wynosić 25 stopni, czyli podobnie jak w prekwalifikacjach. Swoimi odczuciami przed startem podzielił się Lucjan Próchnica:

Sesja prekwalifikacyjna sugeruje, że powinniśmy być bardzo konkurencyjni w wyścigu, a przynajmniej w samych kwalifikacjach. Należy jednak wziąć poprawkę na to, że sporo osób wykonało swoje najlepsze okrążenia na średniej mieszance, podczas gdy my z Luką jechaliśmy na miękkiej. Nasze tempo wyścigowe wcale nie musi być tak mocne, choć nie ukrywam, że sam mam ambicję na walkę o pozycję przynajmniej w pierwszej dziesiątce. Planuję przyłożyć się do sesji treningowej, bo wiem, że jest jeszcze parę miejsc, w których potencjalnie mógłbym uciąć trochę czasu, szczególnie w pierwszym sektorze. Co ciekawe, na same prekwalifikacje miałem bardzo mało czasu, nie sądziłem, że utrzymam tak wysokie miejsce, a raczej miałem obawy, czy dostanę się na najwyższy split.

Swoje trzy grosze dodał Luka:

Silverstone to tor za którym osobiscie nie przepadam. Jest on dość specyficzny pod względem temperatury opon. Jazdę po nim można porównać z obecną F1. Mało frajdy, cała uwaga skupiona na dbaniu o ogumienie. Średnią mieszankę ciężko dogrzać, miękka przy normalnej jeździe w połowie okrążenia jest już ugotowana. Prekwalifikacje ukończyliśmy na dość wysokich miejscach, głównie dzięki temu, iż udało nam się ustawić auto pod miekką mieszankę. Większość pozostałych zawodników swoje czasy wykręciła na oponach pośrednich. Niestety wyścig to pełne 80 minut i jedyną rozsądną strategią jest zastosowanie tej ostatniej mieszanki. Na niej niestety nie będziemy już tak konkurencyjni. Ukończenie wyścigu w pierwszej dwudziestce uznam za sukces.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Screenshot z Assetto Corsy

Maserati wstrzymuje produkcję ze względu na niższy popyt
Previous post
Maserati nie planuje aut niższej klasy niż Levante i Ghibli
Next post
FCA stawia na rozwój e-mobilności

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Dziś startujemy na Silverstone GP