fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati nie planuje aut niższej klasy niż Levante i Ghibli

Maserati nie planuje aut niższej klasy niż Levante i Ghibli

Dyrektor operacyjny Maserati Harald Wester w rozmowie z brytyjskim magazynem motoryzacyjnym Autocar wspomniał, że włoska firma nie planuje wypuszczać na rynek modeli mniejszych od Ghibli i Levante. Jego zdaniem większe auta są bardziej rentowne.

Zaś w zeszłym roku osoby piastujące stanowiska kierownicze w Maserati mówiły otwarcie o planowanym wprowadzeniu na rynek SUV-a mniejszego od Levante. Miał on powstać na lekkiej, skróconej platformie Giorgio i być oferowany również w wariantach hybrydowych plug-in oraz technologią zapewniającą 3 poziom autonomii. Wszystko jednak wskazuje na to, że plany zostały zredefiniowane na nowo.

Mimo to można spodziewać się wielu innych ciekawych nowości w gamie Maserati. Mowa przede wszystkim o następcy Gran Turismo i GranCabrio, które ma się nazywać Alfieri. Ofertę z czasem rozszerzą nowe generacje Ghibli i Quattroporte, a także większy od Levante SUV.

Na początku maja 2019 roku, Al Garnder, pełniący funkcję szefa operacyjnego USA, w rozmowie z MotorTrend powiedział, że włoska firma nie zrezygnuje z silników spalinowych, powołując się na grupę docelową oraz to, czego oczekują od Maserati. Zaś nieco wcześniej Mike Manley wspominał o ambitnych planach firmy oraz zakrojonych na szeroką skalę działaniach mających na cel przywrócenie dawnego blasku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Muzeum Ferrari w Maranello zaprasza na wystawę z okazji 90. rocznicy Scuderia Ferrari
Następny wpis
Dziś startujemy na Silverstone GP

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Maserati nie planuje aut niższej klasy niż Levante i Ghibli