fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Elektryczny Fiat 500e powróci do USA w 2024

Elektryczny Fiat 500e powróci do USA w 2024

W pełni elektryczny Fiat 500e ma trafić do sprzedaży w USA w pierwszym kwartale 2024 roku. Prawdopodobnie będzie powstawać w Turynie. 

Prezes marki Fiat Olivier Francois ogłosił powrót 500e w czwartek podczas Los Angeles Auto Show. Oficjalna prezentacja północnoamerykańskiego 500e będzie miała miejsce w przyszłym roku, podczas pokazu w L.A. w 2023 roku. Stellantis prawdopodobnie będzie eksportować 500e ze swoich zakładów Mirafiori w Turynie we Włoszech, gdzie powstaje europejska wersja, znana jako Nuova 500

Nieco więcej o pięćsetce opowiedział sam Francois:

Od 1899 roku Fiat odgrywa rolę w rozwoju mobilności, nie tylko dostarczając pojazdy dla mas, ale także realizując misję społeczną i wybiegając w przyszłość. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, mamy do czynienia z globalną rewolucją co oznacza, że klienci szukają czegoś więcej niż tylko samochodu, a my zamierzamy uwzględnić ich zmieniające się potrzeby. Nowy 500e to coś więcej niż samochód – to projekt społeczny, który ma nakarmić apetyt Ameryki na zmiany w kierunku zrównoważonej mobilności.

500e ma burzliwą historię. Były dyrektor generalny FCA Sergio Marchionne w 2014 roku namawiał konsumentów, aby nie kupowali 500e, twierdząc, że każdy sprzedany egzemplarz kosztował firmę 14 000 dolarów. Zmarły Marchionne, który nie był fanem polityki USA popychającej producentów samochodów do budowania aut elektrycznych, powiedział wtedy, że sprzeda minimalną liczbę, której potrzebuje i „ani jednej sztuki więcej”.

Z kolei Stellantis zobowiązał się do przeznaczenia 35 miliardów dolarów na elektryfikację i oprogramowanie. Gigant motoryzacyjny ma ambicje, by stać się jednym z liderów w dziedzinie aut elektrycznych. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
„Ostatniego” Aventadora Ultimae dostarczono do klienta
Next post
Oto pierwszy w pełni elektryczny Abarth – 500e

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Elektryczny Fiat 500e powróci do USA w 2024