fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fan stworzył Lancia Deltę Evo z 1992 i 037 z 1985 z klocków Lego

Fan stworzył Lancia Deltę Evo z 1992 i 037 z 1985 z klocków Lego

Artysta znany jako Bricksonwheels (w wolnym tłumaczeniu klocki na kółkach) stworzył unikatowy zestaw Lego, na który składają się z: Fiat Ducato, przyczepa do holowania, Lancia Delta Integrale Evo 1992 francuskiego kierowcy Didiera Auriola i Lancia 037 fińskiego mistrza kierownicy Henriego Toivonena.. 

Jak twierdzi twórca, wszystkie modele są w pełni funkcjonalne i zostały wykonane z dbałością o wszelkie detale. Składają się z ponad 8500 części Lego, wliczając w to narzędzia i części zamienne, których miejsce jest w vanie przeznaczonym dla ekipy serwisowej. Stworzenie zestawu stanowiło nie lada wyzwanie – prace designem i budową zajęły łącznie około 10 miesięcy! Niełatwe okazało się opracowanie naklejek.

Dennis Glaasker, twórca, jest wielkim fanem rajdów samochodowych. Specjalne miejsce w historii oraz w jego sercu mają auta grupy B, z 037 i Deltą S4 na czele, a także późniejszym wariantem grupy A Delty HF Integrale Evoluzione. W opisie albumu Delty przeczytamy:

W 1992 roku nie było oficjalnego zespołu Lancii w mistrzostwach świata w rajdach samochodowych, ale Martini sponsorowało samochody powadzone przez Jolly Club, znany włoski półprywatny zespół. Wszyscy myśleli, że Evoluzione zostanie wyprzedzona przez bardziej nowoczesne samochody rajdowe, w tym Toyotę Celikę, ale tak się nie stało, a tytuł fabryczny został po raz kolejny zdobyty.

Model, który odtworzyłem z oryginalnymi częściami Lego w skali 1:11 to samochód z 1992 roku prowadzony przez Didiera Auriola w Tour de Corse, który wygrał wraz z pilotem Bernardem Occellim.

Model składa się z około 1700 części, a na jego budowę przeznaczyłem 4 miesiące. Zadbałem o detale na zewnątrz i wewnątrz oraz funkcjonalne drzwi i maskę silnika. Naklejki zaprojektowałem wspólnie z Jaapem Kroonem. 

Więcej dzieł tego autora znajdziecie na Flickr.com.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Dennis Glaasker / Flickr

Poprzedni wpis
Centro Stile i nowy kierunek designerski
Następny wpis
Carlos Sainz dołączy do Scuderia Ferrari na sezony 2021 i 2022

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Fan stworzył Lancia Deltę Evo z 1992 i 037 z 1985 z klocków Lego