fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA będzie montować baterie w Mirafiori

FCA będzie montować baterie w Mirafiori

FCA w ramach ogólnej strategii mobilności elektrycznej zbuduje nowy kompleks montażu akumulatorów w Turynie. Tzw. Battery Hub będzie zlokalizowany w kompleksie Mirafiori, a wcielanie w życie tego przedsięwzięcia rozpocznie się na początku 2020 roku.

Strategia ta znalazła się w centrum kilku głównych umów w dziedzinie elektryfikacji, które zostały podpisane w ostatnich miesiącach, o czym wspomniał Pietro Gorlier, dyrektor operacyjny w regionie EMEA FCA:

Przemysł motoryzacyjny przechodzi okres głębokich zmian i jeden z głównych trendów jest ściśle związany z elektryfikacją. Dzięki nowemu centrum montażu akumulatorów samochodowych w Mirafiori, FCA przyspiesza proces elektryfikacji, dodając teraz kolejny element do „ekosystemu”, który zaczyna się od łańcucha dostaw, a kończy na wsparciu klienta. To podróż przez ostatnio nawiązane partnerstwa w zakresie infrastruktury służącej do ładowania akumulatorów, „Vehicle-to-Grid” oraz usług wspierających klientów samochodów hybrydowych i elektrycznych, od Włoch po resztę świata.

Kompletne centrum montażu akumulatorów zostanie utworzone w specjalnie zaprojektowanym budynku, z możliwością rozbudowy dla przyszłych projektów. Najbardziej zaawansowana technologia będzie wykorzystywana w procesach modułowych i elastycznych, w tym przy użyciu robotów współpracujących z operatorami. 

Nowy Battery Hub będzie miał również miejsce przeznaczone na szkolenia oraz prototypownie i eksperymenty podczas procesu pilotażowego. Inicjatywa ta pozwoli FCA na szybkie reagowanie na stale zmieniający się sektor elektryfikacji. Budynek ma być wyposażony w zaawansowane centrum technologiczne zajmujące się kontrolą jakości i testowaniem komponentów dostarczanych przez wiodących w branży dostawców. Po zakończeniu montażu najnowocześniejsze systemy sterowane będą wykorzystywane do testowania wydajności akumulatorów. 

Początkowa inwestycja wyniesie około 50 milionów euro

Dzisiejsze ogłoszenie nadchodzi kilka miesięcy po tym, jak FCA zapowiedział, że w zakładzie w Mirafiori w drugim kwartale 2020 zbuduje nowego, elektrycznego Fiata 500. Około 1200 osób będzie zaangażowanych w produkcję tego pojazdu, który na samym początku ma być wytwarzany w liczbie 80 000 sztuk rocznie, z potencjalnym zwiększeniem nakładów produkcyjnych w przyszłości. Kilka tygodni temu FCA ogłosił również, że nowe modele GranTurismo i GranCabrio będą pierwszymi modelami Maserati, które będą w 100% elektryczne i oba mają być produkowane w Turynie.

Obecnie w kompleksie w Turynie – który obejmuje zarówno zakłady Mirafiori, jak i Grugliasco – jest zatrudnionych około 20 000 osób przy produkcji i związanych z nią działach – inżynierii, projektowaniu, sprzedaży, usługach finansowych i częściach zamiennych. To czyni ten obiekt największym kompleksem FCA na świecie.

Łącznie FCA zainwestuje ponad 5 miliardów euro we Włoszech w latach 2019-2021, aby wesprzeć znaczącą odnowę asortymentu produktów, wprowadzając 13 całkowicie nowych lub znacząco odświeżonych modeli. Ponadto, elektryfikacja asortymentu produktów obejmuje wprowadzenie 12 elektrycznych wersji nowych lub istniejących modeli.

FCA może pochwalić się także zaawansowanym, pełnowymiarowym tunelem aerodynamicznym w Orbassano. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Lamborghini Diablo GT zostanie sprzedane na aukcji RM Sotheby's
Next post
Lamborghini ujawniło kalendarz Super Trofeo

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA będzie montować baterie w Mirafiori