fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage i Abarth mają być gwiazdami nadchodzącego Targa Florio 2018

FCA Heritage i Abarth mają być gwiazdami nadchodzącego Targa Florio 2018

Powraca Targa Florio, czyli klasyczna rekonstrukcja najstarszego rajdu na świecie. FCA Heritage i Abarth będą gwiazdami nadchodzącej edycji tego wydarzenia.

Magnat Vincenzo Florio zainicjował rajd w 1906 roku. 102 lata później, w dniach od 4 do 7 października, odbędzie się 102 edycja. Fani klasycznych samochodów zjadą się do Palermo, aby wziąć udział w Targa Florio Classica.

W tym roku Abarth jest głównym sponsorem imprezy organizowanej przez AC Palermo we współpracy z Automobilklubem Włoch. Dlatego też na miejscu pojawią się trzy zabytkowe pojazdy marki ze skorpionem w logo, pochodzące z kolekcji FCA Heritage. Mowa o 2400 coupé z 1964, Fiacie 500 z 1974 oraz Autobianchi A112 Abarth 58 HP z 1974.

Targa Florio Classica to coś więcej niż tylko historia i zabytkowe samochody. Na Piazza Verdi fani Abartha zostaną zaproszeni do zapoznania się z najnowszymi modelami w gamie tego producenta. Odwiedzający będą mieli okazję przejechać się nimi po ulicach Mondello.

Gośćmi honorowymi na sycylijskiej imprezie będą m.in. Anneliese Abarth w 2400 coupé oraz Eris Tondelli, słynny kierowca wyścigowy i testowy Abartha, który w latach 60. pracował nad 595. Eris w tym roku weźmie udział w rajdzie siedząc za kierownicą specjalnie przygotowanej pięćsetki ze zmodyfikowanym nadwoziem, będącą repliką klasycznego modelu przygotowaną przez Abarth Classiche.

Aby jeszcze bardziej podkreślić ekskluzywny charakter imprezy, FCA Heritage zorganizuje specjalną sesję zarezerwowaną dla właścicieli klasycznych samochodów Abarth i Lancia z Sycylii. Uczestnicy będą mieli okazję dostać wszem wobec ceniony Certyfikat Autentyczności. Od 1 do 3 października eksperci będą do dyspozycji kolekcjonerów i entuzjastów w Motor Village w Palermo, gdzie zaprezentują działania i usługi świadczone przez FCA Heritage. Oddział Fiata zajmujący się klasycznymi autami zachęca wszystkich zainteresowanych kolekcjonerów i fanów do kontaktu pod adresem heritage@fcagroup.com w celu ustalenia terminu spotkania.  

Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie wydarzenia – targa-florio.it.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ostatnia runda pucharu ForzaItalia.pl
Następny wpis
Stelvio piątym najczęściej rejestrowanym SUV-em segmentu D w Europie w sierpniu

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

FCA Heritage i Abarth mają być gwiazdami nadchodzącego Targa Florio 2018