fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage weźmie udział w trzeciej edycji Archivissima

FCA Heritage weźmie udział w trzeciej edycji Archivissima

FCA weźmie udział we włoskim festiwalu archiwalnym. Ze względu na epidemię Covid-19 tegoroczna edycja odbędzie się w całości online na stronie internetowej www.achivissima.it. Przewidziano ponad 50 podcastów i wystawę cyfrową.

Wydarzenie potrwa od 5 do 8 czerwca 2020 roku. Ogólnokrajowy festiwal ma na celu przybliżenie publiczności wartości historycznej i kluczowych zbiorów archiwalnych, zachęcając obywateli do uczestnictwa i dzielenia się wspomnieniami. W tym roku, ze względu na pandemię, która dotknęła cały kraj, organizacja postanowiła stworzyć cyfrową wersję swojego wydarzenia, tworząc m.in. ponad 50 podcastów i cyfrową ścieżkę wystawienniczą.

W tegorocznej edycji swój udział będzie miał FCA Heritage, który powstał w celu ochrony dziedzictwa włoskich marek. Firma może się pochwalić nowoczesnym muzeum w Centro Storico Fiat w Turynie, w którym znajduje się kolekcja pojazdów, plakatów reklamowych, pamiątek i dokumentów ilustrujących historię największego włoskiego producenta samochodów. Zbiór jest imponujący – w 500 książkach, magazynach prasowych i dokumentach znajdziemy ponad 300 000 rysunków technicznych i 1300 szkiców. Do tego dochodzą multimedia w postaci 6 milionów zdjęć i archiwalnych filmów trwających łącznie 200 godzin.

Tematem przewodnim trzeciej edycji Achivissima będzie rola kobiet – odkrywanie i wspominanie niezliczonych opowieści, w których wiodącą rolę dla zmian odgrywały właśnie przedstawicielki płci pięknej. W ramach wirtualnego festiwalu przewidziano ponad 50 podcastów (około 30% z nich opracowane zostały przez włoskich pisarzy). Będzie można przeglądać także zdjęcia i filmy, a wśród nich perełki prosto z kolekcji FCA Heritage.

Więcej informacji, wraz z harmonogramem, można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia Achivissima.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Fiat rozważa opracowanie Tipo SUV-a
Next post
Fiaty 500X i 500L mają zostać zastąpione jednym modelem

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA Heritage weźmie udział w trzeciej edycji Archivissima