fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari Monza SP2 najładniejszym autem 2018

Ferrari Monza SP2 najładniejszym autem 2018

Ferrari Monza SP2 została uznana za najładniejszy supersamochód 2018 roku. Nagrodę Most Beautiful Supercar przyznało jury 34. paryskiego festiwalu Automobile International.

Prestiżową nagrodę wręczono podczas ceremonii w hotelu National des Invalides w Paryżu. W wydarzeniu udział wzięło ponad 600 gości, w tym wielu czołowych przedstawicieli świata motoryzacji i dziennikarstwa.

Ferrari Monza SP2, wraz z Ferrari Monza SP1, jest prekursorem nowej koncepcji Icona, inspirowanej najbardziej znanymi samochodami sportowymi Ferrari z lat 50. Monza SP2 to nowoczesna reinterpretacja ponadczasowego stylu włoskiej marki, pod którą skrywają się zaawansowana technologia i najnowocześniejsze komponenty.

Zdaniem producenta, projektanci Ferrari Style Centre stworzyli elegancką, minimalistyczną formę, którą można odtworzyć jednym pociągnięciem ołówka. Język stylistyczny współczesnej gamy Ferrari został porzucony na rzecz czystych linii. Marka z Maranello twierdzi, że żaden samochód nie ma tak wyrazistej stylistyki, podkreślającej, że SP1 i SP2 to auta stworzone dla kierowcy, dla czerpania satysfakcji z jazdy, które są w stanie tworzyć symbiozę, łącząc człowieka z maszyną.

Inspiracją dla SP1 i SP2 były legendarne samochody wyścigowe, w tym 166 MM barchetta z 1948. Oba modele napędza taki sam silnik – 6,5-litrowe V12 o mocy 810 KM i 719 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 2,9 sekundy, a do 200 – 7,9 sekundy. Prędkość maksymalna przekracza 300 km/h.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Sauber F1 przemianowany na Alfa Romeo Racing
Następny wpis
FCA podjęło pierwsze kroki w celu poprawy wyników Maserati

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ferrari Monza SP2 najładniejszym autem 2018