fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA przeznaczy blisko 800 mln euro pożyczki na inwestycję w auta elektryczne i hybrydowe

FCA przeznaczy blisko 800 mln euro pożyczki na inwestycję w auta elektryczne i hybrydowe

Europejski Bank Inwestycyjny zwiększył do prawie 800 milionów euro linię kredytową dla Fiat Chrysler Automobiles w celu wsparcia produkcji pojazdów elektrycznych i hybrydowych, o czym poinformowali bank wspólnie z FCA w oficjalnym oświadczeniu.

Z inwestycji w produkcję pojazdów w pełni elektrycznych i hybrydowych skorzystają głównie zakłady FCA zlokalizowane na południu Włoch, co oznacza nowe stanowiska pracy oraz zwiększenie liczby sprzedaży pojazdów spełniających najsurowsze kryteria środowiskowe. Aż 484 mln euro zostanie przeznaczone na fabrykę Pomigliano na południu regionu Kampania, jak i na dział badawczo-rozwojowy w laboratoriach FCA w Turynie. Linia kredytowa EBI pokrywa 75% całkowitej wartości inwestycji FCA w ten projekt w latach 2020-2023.

Aby poprawić wykorzystanie mocy produkcyjnych we włoskich zakładach FCA, grupa ogłosiła plan inwestycyjny o wartości 5 mld euro na najbliższy rok, przewidujący przede wszystkim wprowadzenie na rynek nowych modeli elektrycznych i hybrydowych.

EBI i FCA zgodziły się wcześniej na sfinansowanie 300 mln euro w latach 2019-2021 na potrzeby inwestycji w linie produkcyjne pojazdów hybrydowych typu plug-in w obrębie zakładu Melfi, w południowym regionie Basilicata, oraz w zakład Fiata w Turynie w Mirafiori w celu wytwarzania aut w pełni elektrycznych.

FCA sfinalizowała umowy z EBI o wartości 485 mln euro na wsparcie zarówno innowacyjnej linii hybrydowych pojazdów elektrycznych typu plug-in w fabryce w Pomigliano na południu Kampanii, jak i działań badawczo-rozwojowych w laboratoriach FCA w Turynie.

Już niedługo FCA połączy się z Grupą PSA, w efekcie czego zostanie utworzona połączona spółka o nazwie Stellantis. Finalizację formalności zaplanowano na pierwszy kwartał 2021 roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari na podium w 24-godzinnym wyścigu Le Mans
Next post
Alfa Romeo Racing ORLEN gotowe na GP Rosji

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

FCA przeznaczy blisko 800 mln euro pożyczki na inwestycję w auta elektryczne i hybrydowe