fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA wycofało ofertę dla Renault

FCA wycofało ofertę dla Renault

Fiat Chrysler Automobiles wycofało ofertę fuzji z Renault rezygnując z transakcji, w wyniku której powstałby trzeci co do wielkości producent samochodów na świecie.

W Londynie, 5 czerwca 2019 roku, odbyło się spotkanie pod przewodnictwem Johna Elkanna, podczas którego podjęto decyzję o wycofaniu ze skutkiem natychmiastowym propozycji połączenia z Renault. Decydujące w tej sprawie okazały się „warunki polityczne” we Francji, uniemożliwiające skuteczny proces wdrożenia planowanych zmian w życie.

FCA wcale nie zmieniło zdania w kwestii korzyści płynących z fuzji, której struktura i warunki zostały starannie wypracowane tak, by obie strony na tym skorzystały. Jednocześnie, międzynarodowy koncern motoryzacyjny złożył szczere podziękowania grupie Renault, w szczególności prezesowi i dyrektorowi generalnemu, a także partnerom sojuszu – Nissan Motor Company i Mitsubishi Motors Corporation – za ich konstruktywne zaangażowanie w procesie dyskusji nad wszystkimi warunkami fuzji.

Fiat Chrysler Automobiles nadal będzie wywiązywać się ze swoich zobowiązań wdrażając swoją niezależną strategię.

Francuski rząd, główny akcjonariusz Renault, w środę podjął decyzję o odmowie propozycji połączenia FCA. Powodem był brak zapisu gwarantującego kontynuację sojuszu z Nissanem. Następnie francuskie władze wystosowały do FCA prośbę o opóźnienie głosowania w sprawie fuzji, co ostatecznie skłoniło ten ostatni podmiot do wycofania propozycji – tak wynika z The Wall Street Journal, powołującego się na źródła blisko powiązane z tą sprawą.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari przyznano nagrodę „Best of the best” za Monzę SP1
Następny wpis
Ferrari SF90 Stradale ma kosztować nawet 1,3 mln euro

1 komentarz

  1. 6 czerwca 2019 at 09:14 — Odpowiedz

    Proszę przeredagować ostatni akapit, jest niezrozumiały.

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA wycofało ofertę dla Renault