fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA zainwestuje blisko 1 mld euro z myślą o Tonale i hybrydowej Pandzie

FCA zainwestuje blisko 1 mld euro z myślą o Tonale i hybrydowej Pandzie

Fiat Chrysler Automobiles zainwestuje prawie 1 mld euro (1,1 mld dolarów), aby rozpocząć produkcję nowej Alfy Romeo Tonale (kompaktowego SUV-a) i hybrydowej Pandy. Oba pojazdy mają być wytwarzane w zakładzie Pomigliano, mieszczącym się w pobliżu Neapolu we Włoszech. Tak wynika z informacji ujawnionych przez związki.

Inwestycja jest częścią planu FCA ogłoszonego w zeszłym roku. Docelowo producent planuje wydać 5 miliardów euro we Włoszech do 2020 roku, rozwijając modele elektryczne i hybrydowe i przygotowując zakłady produkcyjne.

Fiat Chrysler Automobiles ma planowo rozpocząć budowę nowej linii produkcyjnej na początku 2020 roku, o czym możemy przeczytać w oświadczeniu związków mechaników FIM, UILM, FISMIC, UGLM i AQCF, wydanym po spotkaniu z FCA. Rzecznik koncernu motoryzacyjnego potwierdził informacje zawarte w komunikacie dopowiadając, że obie inwestycje będą kosztować bliżej miliarda euro niż 500 milionów euro, a za wytwarzanie kompaktowego SUV-a i hybrydowej Pandy będzie odpowiedzialny zakład Pomigliano. 

Produkcja hybrydowej Pandy ma rozpocząć się w pierwszej połowie przyszłego roku, natomiast wytwarzanie Tonale – rok później, czyli na początku 2021.

Możemy spodziewać się, że nowe generacje elektrycznego Fiata 500 i Pandy będą garściami czerpać inspirację z koncepcyjnego Centoventi. Z kolei kompaktowy SUV ma być niczym innym, jak produkcyjnym wcieleniem Tonale

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Mick Schumacher przetestował F8 Tributo na torze Fiorano
Następny wpis
W czwartym epizodzie FCA What's Behind zobaczymy rozwój aerodynamiki

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

FCA zainwestuje blisko 1 mld euro z myślą o Tonale i hybrydowej Pandzie