fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari J50 na sprzedaż. To jedna z 10 sztuk

Ferrari J50 na sprzedaż. To jedna z 10 sztuk

Ponad 4 lata temu włoski producent samochodów z Maranello zdecydował się na uczczenie swojej 50. rocznicy poprzez wypuszczenie na rynek modelu z limitowanej serii. Pojazd bazował na 488 i został nazwany J50. Powstało zaledwie 10 sztuk i każda była napędzana 3,9-litrowym silnikiem twin-turbo.

Teraz jeden z 10 egzemplarzy J50 jest do kupienia u dealera Ferrari z Tokio. Cena wynosi 398 000 000 jenów, czyli około 13,5 mln zł. Pod względem wizualnym pojazd mocno przypomina swojego „dawcę”, czyli 488 – przeprojektowany został przód, nieznacznie tył, zaś proporcje i linia boczna pozostały bez większych zmian. Nadwozie zdobi lakier Nero Daytona. 

Samochód jest mocniejszy w stosunku do zwykłej 488. V8 rozwija w tym wariancie 700 KM, czyli o 20 KM więcej. Pomimo wygórowanej ceny propozycja dla dostatecznie zamożnych wydaje się być mocno kusząca – auto nie dość, że jest wyjątkowe na skalę światową, to jeszcze gwarancja serwisowa będzie ważna do 2026 roku. Zainteresowani mogą obejrzeć J50 w Minato City w Tokio. 

Na przestrzeni 5 lat właściciel przejechał zaledwie… 692 kilometry. Pod względem wizualnym auto prezentuje się tak, jakby dopiero co opuściło wrota fabryki. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
John Elkann z żoną poprowadzą Alfę Romeo 1900 Super Sprint w Mille Miglia
Next post
Touring Superleggera Maserati Sciadipersia trafiła na sprzedaż

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari J50 na sprzedaż. To jedna z 10 sztuk