fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari 612 Scaglietti na sprzedaż. Ma 6-biegową skrzynię ręczną

Ferrari 612 Scaglietti na sprzedaż. Ma 6-biegową skrzynię ręczną

Na aukcji RM Sotheby’s wystawione na sprzedaż zostało Ferrari 612 Scaglietti ze skrzynią ręczną. Pojazd powstał jako następca modelu 456. W jego wnętrzu zmieszczą się 4 osoby.

Scaglietti zadebiutowało w 2004 roku podczas targów motoryzacyjnych North American International Auto Show w Detroit, w Michigan. Za projekt nadwozia odpowiadali Frank Stephenson z Pininfariny oraz Ken Okuyama. Sporo inspiracji pod względem wizualnym auto czerpało z unikatowego egzemplarza 375 MM Rossellini-Bergman coupe

Pod względem rozwiązań technologicznych Ferrari 612 czerpało garściami z 575M. Oznaczało to m.in. wykorzystanie 5,7-litrowego silnika V12. Egzemplarz wystawiony na aukcję to prawdziwa perełka ze względu na zastosowanie 6-biegowej skrzyni ręcznej, umieszczonej z tyłu. Auto w tej konfiguracji jest w stanie pomknąć z prędkością maksymalną 320 km/h i do tego w luksusowych warunkach. 

Ten konkretny egzemplarz przejechał zaledwie 25 630 mil, czyli równowartość około 41 200 kilometrów. Pierwotny nabywca wszedł w jego posiadanie w listopadzie 2004 roku za sprawą dealera ALGAR Ferrari z Filadelfii. Przez większość czasu właściciel podróżował między Florydą a Kalifornią. Auto było skrupulatnie serwisowane do 2008 roku. Ostatni duży serwis przeprowadzono w maju 2020 roku. Za 8000 dolarów wymieniony został pasek rozrządu i napinacz. Do auta, poza dokumentacją serwisową, dołączona została oryginalna instrukcja w skórzanym futerale. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s

Poprzedni wpis
Mattia Binotto: Musimy odwrócić sytuację
Następny wpis
Aurelia B20 GT Series 6 Coupe by Pinin Farina do kupienia na aukcji

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Ferrari 612 Scaglietti na sprzedaż. Ma 6-biegową skrzynię ręczną