fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari na czele w drugim dniu testów DTM

Ferrari na czele w drugim dniu testów DTM

Deszcz nie pokrzyżował planów zespołom podczas drugiego dnia testów przedsezonowych DTM na torze Lausitzring, niedaleko Cottbus w Niemczech. Mimo silnego wiatru warunki były sprzyjające.

Pierwszego dnia testów czasy wszystkich zespołów poprawiały się wraz z wysychającym torem i każdym kolejnym przejechanym okrążeniem. Dlatego uwaga ekspertów została w pełni poświęcona drugiemu dniu testów. Rano prym wiodły dwa Ferrari – Alex Albon w jednym z nich uzyskał czas 1:43.468, zaś 183 tysięczne wolniejszy był Liam Lawson. Z kolei po pierwszym teście balansu osiągów, samochody z Maranello uplasowały się na drugiej i szóstej lokacie.

Po południu 488 GT3 Evo 2020 powrócił na kolejne dwie godziny poświęcone na dostrajanie ustawień i wjeżdżanie się w samochody przez kierowców. Ferrari nadal pokazywały, jak bardzo są konkurencyjne. Bardzo dobrze poradził sobie Alex Albon wykręcając czas 1:43.518. Liam Lawson po 120-minutowym treningu wykręcił najszybsze okrążenie 1:43.790. Pierwszy weekend wyścigowy zaplanowany jest na 18-20 maja 2021 roku na torze Monza. 

W 2021 roku Red Bull zdecydował się powrócić do serii DTM przy współpracy z zespołem AF Corse. W przystosowanych do tej serii samochodach bazujących na Ferrari 488 GT3 Evo 2020 zasiądą: Liam Lawson, Alex Albon i Nick Cassidy. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Robert Kubica gotowy na 3-dniowe testy C41 w Barcelonie
Next post
Oto 5 ciekawostek o Lamborghini Super Trofeo

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari na czele w drugim dniu testów DTM