fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari otwiera muzea w Modenie i Maranello. Zaostrzone kontrole odwiedzających

Ferrari otwiera muzea w Modenie i Maranello. Zaostrzone kontrole odwiedzających

W poniedziałek, 18. maja 2020 roku, Ferrari otworzyło dla odwiedzających swoje dwa muzea. Aby to było możliwe, producent musiał spełnić szereg restrykcyjnych wymogów z zakresu bezpieczeństwa, narzuconych przez włoski rząd w związku z epidemią wirusa Covid-19.

Po zamknięciu w dniu 24. lutego, zgodnie z dyrektywami regionu Emilia-Romania dotyczącymi opieki zdrowotnej w nagłych wypadkach, muzeum Ferrari w Maranello i Museo Enzo Ferrari w Modenie są teraz ponownie gotowe do przyjmowania gości. Wprowadzono szereg nowych środków mających na celu ochronę zdrowia zarówno odwiedzających, jak i pracowników, mogących podziwiać takie wystawy jak:Ferrari w 24 Heures du Mans, Hypercars i Grand Tour.

Poza specjalnymi środkami przedstawionymi w ostatnim dekrecie ministerialnym, oba muzea wprowadziły również specjalne, własne restrykcje, inspirowane programem Back on Track

Wszyscy odwiedzający w celu wejścia do muzeów są sprawdzani przy użyciu skanera termicznego. Jeżeli ich temperatura wykracza poza normę, muszą przełożyć wizytę. Noszenie masek jest obowiązkowe – nie dotyczy jedynie dzieci poniżej lat 6. Maski są udostępniane przez muzeum bezpłatnie. Specjalnie przygotowane oznaczenia na podłodze mają przypominać o przestrzeganiu zasady utrzymania fizycznego dystansu społecznego. Firma rekomenduje rezerwowanie czasu na zwiedzanie w internecie, jak również opłacanie biletów w tej formie.

Ferrari wykonuje również kolejny gest wdzięczności dla personelu medycznego z pierwszej linii, oferując pracownikom służby zdrowia bezpłatny wstęp do obu muzeów do końca 2020 roku, dorzucając do tego zniżki dla członków rodziny obowiązujące w tym samym okresie. Osoby pragnące zachować szczególne środki ostrożności mogą zdecydować się na wirtualne zwiedzanie muzeów Ferrari i Lamborghini.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Dziś startujemy na Estoril
Następny wpis
Giulietta i Giulia bohaterami 5. odcinka Storie Alfa Romeo

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Ferrari otwiera muzea w Modenie i Maranello. Zaostrzone kontrole odwiedzających