fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Muzeum Ferrari zaprasza na wystawę Ferrari at 24 Heures du Mans

Muzeum Ferrari zaprasza na wystawę Ferrari at 24 Heures du Mans

Historia usłana sukcesami w wyścigowej serii 24 Hours of Le Mans zostanie przedstawiona na wystawie w Muzeum Ferrari już 15. stycznia 2020 roku.

Włoska marka chce w ten sposób uczcić zwycięstwa na przestrzeni 70 lat, po jakie sięgnęli kierowcy startujący samochodami wyprodukowanymi w Maranello. Na przestrzeni wystawienniczej znajdą się różne modele, które zapisały się na kartach historii wyścigów rozgrywanych na francuskiej ziemi. Jednym z nich będzie 166 MM Barchetta Touring. Kierowana przez ekipę składającą się z Lorda Selsdona i Luigiego Chinettiego jako pierwsza dojechała do mety w 1949 roku. Zaś Ferrari 488 GTE triumfowało podczas ostatniej edycji za sprawą Alessandro Piera Guidiego, Jamese’a Calado i Daniela Serry. 

Wystawa to również hołd dla osiągnięć zaawansowanych samochodów i inżynierów stojących za tymi wszystkimi sukcesami, jak i kierowców. Na przestrzeni dziesięcioleci marka Ferrari zdobyła ponad 36 tytułów, wygrywając 27 razy w swojej klasie i 9 razy w klasyfikacji generalnej. Ponadto odwiedzający będą mieli świetną okazję, by na własne oczy zobaczyć słynne trofeum La Sarthe

Ferrari na 24 Heures du Mans pozostanie otwarta do 19. kwietnia 2020 r. i dołączy do innych aktualnych wystaw: Hipersamochody – ewolucja wyjątkowości i 90 lat – Scuderia Ferrari, pełna historia.

Ceny biletów wynoszą 7 euro dla osób poniżej 19 roku życia, 15 euro dla studentów i osób powyżej 65 roku życia i 17 euro dla wszystkich pozostałych.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari Roma w detalach
Następny wpis
Pagani Huayra Roadster trafi na aukcję w styczniu

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Muzeum Ferrari zaprasza na wystawę Ferrari at 24 Heures du Mans