fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini Polo Storico prezentuje Miurę SVJ na Retromobile

Lamborghini Polo Storico prezentuje Miurę SVJ na Retromobile

Od 4 do 9 lutego Lamborghini Polo Storico jest obecne w Paryżu na wystawie klasycznych samochodów Rétromobile. Na stoisku włoskiej marki można zobaczyć jeden z najrzadszych modeli – Miurę w odmianie SVJ, zaledwie jeden z czterech oryginalnych egzemplarzy zainspirowanych przez Miurę Jotę i zbudowanych na specjalne zamówienie.

Jota to był jedyny w swoim rodzaju egzemplarz, którym kierowca testowy Bob Wallace startował w wyścigach organizowanych przez podrzędny wobec FIA podmiot Appendix J dla samochodów turystycznych i klasy GT.

Prezentowane w Paryżu SVJ zbudowano w 1973 roku dla niemieckiego kierowcy wyścigowego Huberta Hahne’a, który również prowadził działalność polegającą na importowaniu Lamborghini do kraju. Auto pomalowano na czarno i wyposażono w biało-czarne wnętrze. W 1977 roku właściciel zlecił Lamborghini przemalowanie nadwozia na kolor srebrny. Od tamtego czasu występuje w tej samej, niezmienionej kombinacji kolorystycznej. Pojazd pozostawał w Niemczech do początku lat 2000., kiedy to stał się częścią japońskiej kolekcji i przestał być wystawiany publicznie.

Lamborghini Polo Storico przeprowadziło renowację w celach konserwatorskich. Zaczęło się od dogłębnej analizy dokumentów znajdujących się w archiwach oraz poszukiwania źródeł i relacji z okresu, w którym został zbudowany – tak, aby z jak najwyższą rzetelnością przywrócić jego pierwotny stan.

Co ciekawe, obok Miury SVJ na stoisku Lamborghini podczas imprezy Retromobile będzie można podziwiać Miurę P400 S zbudowaną z części zamiennych, w tym nadwozia, silnika i zawieszenia. Lamborghini Polo Storico przykłada szczególną wagę do rekonstrukcji paneli nadwozia, aby zapewnić dokładne odtworzenie oryginalnego kształtu, przy zachowaniu dokładnie tych samych wymiarów. To wszystko stanowi część koncepcji Certified Lines, która zostanie zaprezentowana podczas imprezy. Nowe oryginalne części zamienne, takie jak głowice cylindrów i karoseria, są stale wprowadzane na rynek przez Lamborghini, co daje coraz większe możliwości zachowania autentyczności klasycznych modeli.

W dniach 10 do 13 września 2020 roku Polo Storico organizuje wycieczkę dla wszystkich klasycznych Lamborghini. Rozpocznie się ona w Bruneck i zostanie poprowadzona po trasie liczącej długość 350 kilometrów we włoskim regionie Trentino-Alto Adige/Südtirol, przez najbardziej oszałamiające górskie przełęcze w Dolomitach. Podczas imprezy odbędą się również uroczystości z okazji 50. rocznicy Jaramy i Urraco oraz 30. rocznicy Diablo.

Otwarte w 2015 r. Lamborghini Polo Storico jest działem Automobili Lamborghini poświęconym zachowaniu dziedzictwa firmy z Sant’Agata Bolognese. Poza odnawianiem i certyfikowaniem wszystkich modeli zbudowanych do 2001 roku, rekonstruuje on również części zamienne do klasycznych modeli. Tylko w roku 2019 do oferty dodano ponad 200 nowych pozycji katalogowych. Lamborghini Polo Storico zajmuje się również konserwacją i zarządzaniem archiwum firmy, w celu wspierania procesu odrestaurowywania wszystkich klasyków.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Ferrari Roma wystawiona przed Opera House dla uczczenia 150. rocznicy Rzymu jako stolicy
Następny wpis
Ferrari walczy w sądzie, by uzyskać prawa do nazwy Purosangue

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Lamborghini Polo Storico prezentuje Miurę SVJ na Retromobile