fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari wstrzymuje zamówienia na Purosangue. SUV wyprzedany na kolejne 2 lata

Ferrari wstrzymuje zamówienia na Purosangue. SUV wyprzedany na kolejne 2 lata

Ferrari przestało przyjmować zamówienia na SUV-a Purosangue, mimo że klienci nie mieli jeszcze okazji nawet przejechać się tym pojazdem.

Kiedy kilka lat temu Ferrari ogłosiło zamiar dołączenia do rosnącego rynku SUV-ów, wydawało się nieuniknione, że cokolwiek wymyśli, okaże się sukcesem. I tak się stało, co potwierdził szef marketingu i handlu Ferrari Enrico Galliera oznajmiając, że Purosangue zostało wyprzedany na najbliższe dwa lata:

Nie jest tajemnicą, że przestaliśmy przyjmować zamówienia. Mieliśmy takie zainteresowanie nie dostarczając ani jednego samochodu. Podjęliśmy decyzję, która naszym zdaniem była zgodna z pozycjonowaniem Ferrari i modelu.

Ferrari chce pozostać marką ekskluzywną. Oznacza to, że firma z Maranello narzuca ograniczenie w wytwarzaniu Purosangue do maksymalnie 20% całkowitej produkcji. Oczekuje się, że firma będzie budować do około 15 000 aut w skali roku, co daje maksymalnie 3000 sztuk SUV-a co 12 miesięcy. Dla porównania Urus w 2021 roku sprzedał się w liczbie 5021 sztuk i stanowił przytłaczającą większość portfela Lamborghini z całkowitą liczbą sprzedanych aut na poziomie 8504 egzemplarzy.

Sukces Purosangue jest tym bardziej imponujący, że na niektórych rynkach kosztuje on prawie dwa razy więcej niż Lamborghini Urus. W Wielkiej Brytanii ceny Ferrari startują z pułapu 313 120 funtów, podczas gdy Urus to wydatek 177 000 funtów. A to są tylko ceny wyjściowe, bez żadnych dodatkowych opcji i personalizacji.

Niewątpliwie do atrakcyjności Purosangue przyczynia się fakt, że jest on napędzany wolnossącym 6,5-litrowym silnikiem V12. Galliera potwierdził we wrześniu, że zamówienia na SUV-a eksplodowały na początku tego roku kiedy potwierdzono, że będzie on wyposażony właśnie w taką jednostkę.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Ferrari zaakceptowało rezygnację Mattia Binotto w roli szefa zespołu Scuderia Ferrari
Next post
Oto Sterrato. Lamborgini, którym karuzelę na Nordschleife pokonasz „na skróty”

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari wstrzymuje zamówienia na Purosangue. SUV wyprzedany na kolejne 2 lata