fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari zaakceptowało rezygnację Mattia Binotto w roli szefa zespołu Scuderia Ferrari

Ferrari zaakceptowało rezygnację Mattia Binotto w roli szefa zespołu Scuderia Ferrari

29 listopada 2022 roku Ferrari N.V. wydało komunikat o przyjęciu rezygnacji ze stanowiska dyrektora zespołu Scuderia Ferrari przez Mattia Binotto z dniem 31 grudnia bieżącego roku.

Rezygnacja nastąpiła po całkiem udanym sezonie 2022, w którym zespół Scuderia Ferrari zajął drugie miejsce w klasyfikacji konstruktorów oraz drugie miejsce wśród kierowców. Walka toczyła się do ostatniego wyścigu. 

Benedetto Vigna skomentował:

Chciałbym podziękować Mattii za jego wiele wspaniały wkład na przestrzeni 28 lat pracy w Ferrari, a szczególnie za poprowadzenie zespołu do miejsca, w którym z powrotem był konkurencyjny w ostatnim sezonie. W rezultacie jesteśmy na silnej pozycji, aby odnowić nasze wyzwanie, przede wszystkim dla naszych niesamowitych fanów na całym świecie, aby wygrać ostateczną nagrodę w motorsporcie. Wszyscy tutaj w Scuderii i w szerszej społeczności Ferrari, życzą Binotto wszystkiego dobrego na przyszłość. 

Mattia Binotto dodał kilka słów od siebie:

Z żalem, który się z tym wiąże, postanowiłem zakończyć moją współpracę z Ferrari. Opuszczam firmę, którą kocham, której byłem częścią przez 28 lat, ze spokojem, który pochodzi z przekonania, że dołożyłem wszelkich starań, aby osiągnąć wyznaczone cele. Zostawiam zjednoczony i rozwijający się zespół. Silny zespół, gotowy – jestem tego pewien – do osiągnięcia najwyższych celów, któremu życzę wszystkiego najlepszego na przyszłość. Uważam, że podjęcie tego kroku w tym czasie jest słuszne, tak jak trudna była dla mnie ta decyzja. Chciałbym podziękować wszystkim osobom z Gestione Sportiva, które dzieliły ze mną tę podróż, złożoną z trudności, ale i wielkiej satysfakcji.

Trwa proces wyznaczania nowego dyrektora zespołu Scuderia Ferrari i oczekuje się, że zostanie on sfinalizowany w nowym roku.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Podczas Lancia Design Day zaprezentowano nowe logo włoskiej marki
Next post
Ferrari wstrzymuje zamówienia na Purosangue. SUV wyprzedany na kolejne 2 lata

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari zaakceptowało rezygnację Mattia Binotto w roli szefa zespołu Scuderia Ferrari