fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari: wyjątkowe starania sprawiły, że 296 GTB daje najwięcej frajdy kierowcy

Ferrari: wyjątkowe starania sprawiły, że 296 GTB daje najwięcej frajdy kierowcy

Szef marketingu Ferrari – Enrico Galliera – rozmawiał z Benem Pulmanem, reprezentującym The Official Ferrari Magazine na temat modelu 296 GTB. Z rozmowy dowiemy się więcej na temat nowego samochodu hybrydowego w gamie włoskiego producenta z Maranello.

Połączenie silników turbodoładowanego i hybrydowego pozwala osiągnąć moc maksymalną 830 KM, co czyni go najmocniejszym autem w segmencie. Dobrodziejstwo elektryfikacji oznacza redukcję niemal do minimum tzw. „turbolaga”. Oznacza to nic innego, jak natychmiastową reakcję na każde otwarcie przepustnicy. 

Ale silnik to nie wszystko – ten samochód jest o wiele bardziej kompaktowy, zwłaszcza w porównaniu z jakimkolwiek innym modelem serii produktów Ferrari. Producent przede wszystkim zmniejszył odległość między kołami realizując koncepcją krótkiego rozstawu osi. W połączeniu z nowymi systemami elektronicznymi udało się przesunąć limity do granic możliwości, w efekcie czego 296 GTB ma zapewniać niewiarygodną radość z jazdy, o czym wspomniał Enrico:

W tym przypadku dołożono szczególnych starań, aby 296 GTB stał się samochodem dającym największą frajdę z jazdy w naszej gamie produktów. Auto dostarczy bezkompromisowej i porywającej przyjemności podczas jazdy – zarówno na torze, jak i na zwykłych drogach.

Wywiad z Enrico Gallierą

Czy 296 GTB zastępuje inny model:

Dążymy do tworzenia różnych Ferrari dla różnych Ferraristi i różnych momentów co oznacza, że zawsze staramy się tworzyć nowe modele z ich własnym pozycjonowaniem. Dlatego też 296 GTB nie zastępuje żadnego innego modelu w naszej ofercie, ale po prostu tworzy zupełnie nowy segment. Będzie to również drugi model hybrydowy typu plug-in w naszej ofercie. Podczas gdy SF90 Stradale jest naszym supersamochodem przeznaczonym dla kierowców, którzy chcą osiągnąć szczyt wydajności, nowy model opracowano z myślą o szczycie emocji związanych z jazdą. I nie trzeba być Charlesem Leclerkiem lub Carlosem Sainzem, aby się tym cieszyć. Reakcja na dodanie gazu jest natychmiastowa ponieważ silnik hybrydowy sprawia, że opóźnienie wynikające z zastosowania turbo jest niemal zerowe.

Skąd pochodzi nazwa samochodu?

To połączenie pojemności skokowej (2992 cm³) i liczby cylindrów z akronimem GTB (Gran Turismo Berlinetta). Zgodnie z tradycją Ferrari nazwa ta została wybrana, aby podkreślić epokowe znaczenie nowego silnika dla Maranello: jest to nie tylko żywe, bijące serce modelu 296 GTB, ale także początek nowej ery V6, która ma swoje korzenie w niezrównanym, ponad 70-letnim doświadczeniu Ferrari w sportach motorowych.

Wprowadziliście pakiet Assetto Fiorano w modelu SF90 Stradale – czy klienci będą mogli wybrać coś podobnego w modelu 296 GTB

Podobnie, jak SF90 Stradale – a teraz także SF90 Spider – model 296 GTB może zostać wyposażony w pakiet Assetto Fiorano. Jest on unikalny dla tego pojazdu i dla kierowcy, który chce w pełni wykorzystać dynamiczne możliwości samochodu. Jest on całkowicie bezkompromisowy pod względem maksymalizacji osiągów dzięki znacznej redukcji masy i opracowanej na zamówienie aerodynamice. Na szczególną uwagę zasługują specjalne, pochodzące z wyścigów GT, regulowane amortyzatory zoptymalizowane pod kątem jazdy na torze oraz wykonane z włókna węglowego nakładki na przedni zderzak, które zapewniają dodatkową siłę docisku.

Pakiet Assetto Fiorano to znacznie więcej niż tylko wymiana elementów. Niektóre wymagały przeprojektowania standardowej struktury podstawowej, w tym panelu drzwi, podczas gdy istnieje również tylna szyba Lexan®. Zastosowano na szerszą skalę lekkie materiały, takie jak włókno węglowe – zarówno w kabinie, jak i na zewnątrz. Ferrari 296 GTB Assetto Fiorano korzysta z opon Michelin Sport Cup2R o wysokiej wydajności, które są szczególnie odpowiednie do jazdy na torze ze względu na ich przyczepność.

Wreszcie, specjalne malowanie inspirowane modelem 250 Le Mans może być zamówione wyłącznie przez właścicieli, którzy zdecydują się na pakiet Assetto Fiorano. Jego wzór biegnie od przednich błotników i dalej wzdłuż maski tworząc motyw młota, a następnie wzdłuż dachu i w dół, na tylny spojler.

W czerwcu opublikowane zostało nagranie, na którym mogliśmy usłyszeć, jak brzmi 296 GTB.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Zapowiedź zlotu ForzaItalia.pl 2021
Next post
XX Programme powrócił na tor Nordschleife

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Ferrari: wyjątkowe starania sprawiły, że 296 GTB daje najwięcej frajdy kierowcy