fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari zaprezentowało SF71H

Ferrari zaprezentowało SF71H

Po C37 Alfy Romeo Sauber, przyszedł czas na prezentację bolidu FerrariSF71H. W ramach projektu o nazwie roboczej 669, z myślą o startach w zawodach FIA Formula 1, w Maranello opracowano i wyprodukowano 60. samochód jednomiejscowy.

Już na pierwszy rzut oka widać spore zmiany względem poprzednika. Najbardziej zauważalna jest specjalna przegroda umieszczona na wysokości głowy kierowcy, która ma za zadanie ochraniać go. Waży około 7 kilogramów. To jeden z nowych wymogów najnowszych regulacji.

Włoski zespół ma nadzieję, że SF71H za sprawą udoskonaleń wprowadzonych zimą będzie w stanie przybliżyć się o krok do odniesienia kolejnych zwycięstw, wzbogacając swój dorobek w Formule 1. Pod względem konstrukcyjnym, najnowszy bolid ze stajni Ferrari bazuje w znaczącym stopniu na swoim poprzedniku. Najbardziej zmieniła się jego aerodynamika i design. Do tego pojazd korzysta z szerszych opon. Inne są także rozstaw osi, szerokość oraz system chłodzenia.

Ferrari SF71H

Po sesji treningowej z wykorzystaniem szerszego ogumienia, konstruktorzy dokonali modyfikacji w zawieszeniu. Zgodnie z nowymi wymogami, SF71H legitymuje się najniższą dopuszczalną masą własną – 733 kg.

Liczba jednostek, jakie mogą zostać wykorzystane w trakcie trwania sezonu bez ponoszenia kar wciąż się zmniejsza, w tym sezonie z 4 do 3. To samo dotyczy turbosprężarki i MGU-H, czyli systemu odzyskiwania energii kinetycznej.

Bolid Formuły 1 zespołu Ferrari będzie można już wkrótce zobaczyć na żywo. W niedzielę, 25 lutego 2018 roku, pojawi się na torze Barcelona Catalunya Circuit. Wtedy też zostanie nakręcony film z nim w roli głównej. Dzień później rozpoczną się oficjalne testy, które potrwają do czwartku, 1 marca. Kolejna sesja testowa ma się odbywać na tym samym torze od 6 do 9 marca.

Za kierownicami bolidów w sezonie 2018 zasiądą Kimi Raikkonen i Sebastian Vettel.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Fiat 500L
Poprzedni wpis
Z linii produkcyjnej Kragujevac zjechał 500 000 Fiat 500L
Ferrari 488 GT3 Assetto Corsa
Następny wpis
W sezonie 2018 wystartuje zespół… Scuderia ForzaItalia.pl!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ferrari zaprezentowało SF71H