fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat głównym sponsorem 36. edycji Festiwalu Filmowego w Turynie

Fiat głównym sponsorem 36. edycji Festiwalu Filmowego w Turynie

Głównym sponsorem tegorocznej 36. edycji Festiwalu Filmowego w Turynie jest Fiat. Międzynarodowe wydarzenie odbędzie się w dniach od 23 listopada do 1 grudnia 2018 roku w turyńskich kinach.

Włoski producent samochodów przewidział dla aktorów, reżyserów i gości biorących udział w festiwalu, flotę najnowszych modeli 500L i 500X. Co ciekawe, kilka tygodni wcześniej ten drugi pojazd był bohaterem międzynarodowej konferencji, która odbyła się w Narodowym Muzeum Kina, mieszczącym się w Mole Antonelliana, czyli także na terenie Turynu.

Jak twierdzi producent, od początku XX wieku markę Fiat, Turyn i kino łączy nierozerwalna więź. Przez lata samochody Fiata pojawiały się w filmach słynnych reżyserów, podkreślając znaczenie marki dla dziedzictwa narodowego. Za przykład posłużyć mogą 1100 B i 600 Trasformabile, które wystąpiły w filmie zatytułowanym Noce Cabirii z 1957, czy Fiat 500X w hicie Bena Stillera – Zoolander 2 z 2016 roku. Wartość artystyczną ma także ponad 1500 innych filmów, w tym dokumentalnych i reklamowych, w których Fiaty pojawiały się od 1911 roku.

Fiat Chrysler Automobiles zwrócił uwagę na najnowsze dzieło ze świata kinematografii:

Najnowszym aspektem współpracy Fiata ze światem filmu jest niezwykła, krótkometrażowa produkcja inspirowana kultowym filmem z lat 80. „Powrót do przyszłości”, w której wykorzystano nie tylko oryginalną historię, by złożyć hołd wspaniałej tradycji kina, ale która odniosła ogromny sukces także w internecie: odnotowała ponad 42 miliony odsłon na fiatowskich kanałach społecznościowych, co okazało się najlepszym wynikiem w historii FCA. Ten krótkometrażowy film poświęcony nowemu 500X kontynuuje strategię obraną w 2017 roku produkcją „Powrót do przyszłości”, hołdem celebrującym 60. urodziny kultowej 500, dodatkowo naznaczonym obecnością zdobywcy Oscara Adriena Brody’ego.

Na uwagę zasługuje także fakt, że marka Fiat jest już czwarty raz z rzędu głównym sponsorem TTF (Torino Film Festival). Bilety na to wydarzenie można nabyć w internecie lub w kinach. Tzw. pełna subskrypcja kosztuje 90 euro lub 70 euro ze zniżkami. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie torinofilmfest.org.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Tatiana Calderon
Poprzedni wpis
Tatiana Calderon przejechała 23 okrążenia w C37 na Autodromo Hermanos Rodriguez
Następny wpis
Tak wygląda Maserati GranCabrio po modyfikacjach Pogea Racing

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Fiat głównym sponsorem 36. edycji Festiwalu Filmowego w Turynie