fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Fiat rozpoczął przyjmowanie zamówień na E-Ducato

Fiat rozpoczął przyjmowanie zamówień na E-Ducato

Z dniem 1 marca 2021 Fiat Professional rozpoczął przyjmowanie zamówień na innowacyjny model E-Ducato, czyli elektryczną wersję popularnego modelu.

Producent obiecuje, że nowy model gwarantuje szybką dystrybucję w mieście i obszarach podmiejskich, jest niezawodny i wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju dzięki ograniczeniu emisji zanieczyszczeń. Pierwsze dostawy planowane są na koniec marca.

E-Ducato oferuje pełną gamę wersji i modułowy wybór wielkości baterii, z zasięgiem od 235 do 370 km w cyklu miejskim (WLTP City Cycle), w zależności od wielkości baterii. Wysokie osiągi to także mocna strona tego modelu. Do tego ma najlepszą w klasie pojemność ładunkową od 10 do 17 m³ i ładowność do 1910 kg.

Innowacyjny samochód dostawczy Fiata oferuje dwa akumulatory i zasięg do 370 km. Dostępne są trzy różne ładowarki (6,7, 11 i 22 kW, przy czym ta ostatnia będzie dostępna w późniejszym terminie), z opcją szybkiego ładowania DC Fast Charge. Oferuje też 8 lat lub 160 000 km gwarancji na akumulator 47 kWh lub 10 lat/220 000 km na wariant 79 kWh.

Nowy pojazd Fiat Professional oferuje w standardzie system Mopar Connect z 6-miesięcznym pakietem usług. Również niska amortyzacja w czasie oraz niższe koszty serwisowania i napraw sprawiają, że jest to idealny wybór dla wszystkich profesjonalistów poszukujących innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań w sektorze transportu towarowego.

Cennik furgonów zaczyna się od 60 800 euro dla 3,5-tonowej wersji ze średnim rozstawem osi (ładowność 10 m³), do 65 000 euro za 3,5-tonową wersję z bardzo długim rozstawem osi i super wysokim dachem. Alternatywnie pojazdy z kabiną zaczynają się od 60 300 euro za 3,5-tonową wersję ze średnim rozstawem osi. Pojazdy wyposażone w baterię o pojemności 79 kWh posiadają również ładowarkę o mocy 11 kW, dzięki której można zrealizować wszystkie dostawy w ciągu jednego dnia, również poza miastem. W fazie początkowej w cenę wliczone jest również 5 lat rutynowej obsługi technicznej oraz 5-letnia gwarancja na pojazd. 

Jak wynika z wyliczeń producenta, dzięki E-Ducato na dystansie 150 000 km można zaoszczędzić około 15 000 euro na paliwie w porównaniu z wersją wyposażoną w jednostkę wysokoprężną. Ponadto koszty serwisowania są o 40% niższe.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari 348 GT Michelotto Competizione sprzedane za blisko 360 000 euro
Next post
W dekadę Fiat i Ferrari straciło na popularności

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Fiat rozpoczął przyjmowanie zamówień na E-Ducato