fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Gamę Tonale wzbogacił wariant Plug-In Hybrid Q4

Gamę Tonale wzbogacił wariant Plug-In Hybrid Q4

Alfa Romeo zaprezentowała Tonale w wariancie Plug-In Hybrid Q4, rozwijającym maksymalną moc 280 KM i korzystającym z napędu na obie osie. 

Tak skonfigurowany samochód potrafi rozpędzić się ze startu zatrzymanego do 100 km/h w 6,2 sekundy. W trybie elektrycznym pojedzie z prędkością do 135 km/h, zaś w hybrydowym – na dostatecznie długim odcinku będzie w stanie osiągnąć prędkość maksymalną 206 km/h. 

To wszystko możliwe jest dzięki zaawansowanemu systemowi hybrydowemu, łączącemu 1,3-litrowy silnik turbodoładowany MultiAir o mocy 180 KM z jednostką elektryczną oferującą szczytową moc 122 KM. Tandem współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną i ma do dyspozycji 306-woltowy akumulator litowo-jonowy o pojemności 15,5 kWh. W trybie w pełni elektrycznym zasięg wynosi około 80 km w cyklu miejskim WLTP. Sam układ hybrydowy stanowi ewolucję tego znanego z Jeepa Compassa w wariancie 4XE, z którym Tonale współdzieli platformę. Naładowanie baterii do pełna przy użyciu ładowarki o mocy 7,4 kW zajmie mniej niż 2,5 godziny. 

Tonale Plug-In Hybrid Q4 wyróżnia się bogatym wyposażeniem standardowym – klienci do wyboru mają poziomy: Editione Speciale, Ti lub Veloce, startujące z pułapu cenowego odpowiednio: 236 500 zł, 243 500 zł i 254 500 zł. Niezależnie od wyboru pojazd będzie objęty programem gwarancyjnym na baterię na 8 lat lub do 160 000 km przebiegu. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Ferrari pokazało na wystawie porzucone na 40 lat 365 GTB/4
Next post
W ramach Lamborghini Day Japan 2022 zebrało się 180 modeli włoskiej marki

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Gamę Tonale wzbogacił wariant Plug-In Hybrid Q4