fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

W ramach Lamborghini Day Japan 2022 zebrało się 180 modeli włoskiej marki

W ramach Lamborghini Day Japan 2022 zebrało się 180 modeli włoskiej marki

11 listopada 2022 roku Automobili Lamborghini świętowało 2022 Lamborghini Day Japan w Tokio, a konkretniej – w Sea Forest Waterway. W ramach wydarzenia zebrało się 180 samochodów – w tym modele z obecnej gamy, klasyki oraz edycje specjalne. Festiwal obejmował paradę Lamborghini przez Tokio oraz wieczorną uroczystość dla właścicieli, wraz z japońską odsłoną nowego Urusa Performante.

Program otworzyła jadąca o zachodzie słońca parada samochodów Lamborghini. Wzięło w niej udział ponad 150 pojazdów, w tym limitowane edycje Countach LPI 800-4, Aventador Ultimae i Sian FKP 37, obok aktualnych modeli, w tym Huracana STO. Nie zabrakło zapierających dech w piersiach klasyków, w tym m.in.: Diablo GTR oraz Countach 25th Anniversay. Pojazdy odwiedziły takie miejsca, jak: Ariake Garden, Toranomon, Hibiya, Yurakucho i Ginza, aby dotrzeć do Sea Forest Waterway, gdzie czekały wystawione przez Automobili Lamborghini modele, o czym wspomniał prezes i dyrektor włoskiej marki z Sant’Agata Bolognese Stephan Winkelmann:

Wyjątkowa pasja do Lamborghini ze strony właścicieli i entuzjastów w Japonii sprawia, że to uroczyste wydarzenie jest wyjątkowe. Japonia jest znaczącym i ugruntowanym rynkiem dla Lamborghini, który z roku na rok wciąż się rozwija, a Lamborghini Day jest dla nas wyjątkową okazją, aby spotkać się w tej części świata i świętować, składając hołd włoskiej marce.

Kilka słów od siebie dodał szef działu japońskiego w Automobili Lamborghini Davide Sfrecola: 

Ponad 180 samochodów, które przyjechały z całej Japonii, aby zebrać się w Tokio, jest świadectwem emocji, jakie Lamborghini wywołuje u właścicieli, potwierdzając znaczenie wyjątkowych doświadczeń, takich jak Lamborghini Day i możliwość osobistego kontaktu z naszymi klientami w Japonii.

Nowy Urus Performante został oficjalnie zaprezentowany ponad 600 gościom przez Stephana Winkelmanna. Nowy model o zwiększonej mocy do 666 KM i masie zmniejszonej o 47 kg korzysta w większym stopniu z włókna węglowego i ma najlepszy stosunek mocy do masy w segmencie. Do 100 km/h ze startu zatrzymanego rozpędza się w 3,3 s i z tej prędkości potrafi się zatrzymać po zaledwie 32,9 m. Prędkość maksymalna Urusa Performante wynosi 306 km/h. Pojazd ten niedawno ustanowił nowy rekord w kategorii SUV-ów produkcyjnych na trasie Pikes Peak International Hill Climb.

Goście Lamborghini Day Japan podziwiali również wystawioną Miurę SV, odrestaurowaną przez dział Lamborghini Polo Storico. Partner Lamborghini Roger Dubuis dołączył do obchodów, tworząc strefę dla gości, aby odkryć zegarki haute horology stworzone we współpracy z marką. Ponadto Ducati zaprezentowało model Diavel 1260 Lamborghini: limitowaną do 630 sztuk edycję inspirowaną samochodem SIÁN FKP 37.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Gamę Tonale wzbogacił wariant Plug-In Hybrid Q4
Next post
Nieskazitelne Ferrari F50 z 1995 roku może zostać sprzedane za 6,5 ​​miliona dolarów

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

W ramach Lamborghini Day Japan 2022 zebrało się 180 modeli włoskiej marki