fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Giovanardi z powrotem w Alfie Romeo

Giovanardi z powrotem w Alfie Romeo

Legendarny kierowca serii samochodów turystycznych – Fabrizio Giovanardi – to najnowszy nabytek zespołu Team Mulsanne, który startuje w FIA World Touring Car Cup w Alfie Romeo Giuliettcie.

Utytułowany włoski kierowca ma za sobą niejedno zwycięstwo. W hiszpańskiej serii SSTC (Spanish Super Touring Championship) wygrał za kierownicą Alfy Romeo 155 Ts. Rok i dwa lata później stanął na najwyższym podium we włoskiej serii Italian Touring Car Competition, startując Alfą Romeo 156. Udana passa trwała w najlepsze – takim samym samochodem zdeklasował rywali w European Super Touring Cup i to trzy kolejne lata z rzędu – w 2000, 2001 i 2002. Triumfował także w 2007 i 2008 roku w British Touring Car Championship.

Michela Cerruti, dyrektor operacyjny w Romeo Ferraris Tuning Racing Centraline Elaborazioni, nie kryje swojego zadowolenia z nowo nawiązanej współpracy:

Wzbogacenie zespołu o Fabrizio stanowi kluczowy element naszego programu. Wyścigi na najwyższym poziomie w 2018 roku to duży krok naprzód dla naszej organizacji i zespołu Mulsanne. Pracowaliśmy nad rozwojem Giuliettą TCR Romeo Ferraris i otrzymaliśmy pozytywną opinię od Fabrizio po teście na torze Monza, co umożliwiło urzeczywistnienie naszych marzeń.

Wtóruje mu sam Giovanardi:

Pragnę podziękować wszystkim w Romeo Ferraris za osiągnięcie tego porozumienia w sezonie 2018. Samochód zrobił na mnie ogromne wrażenie podczas testów na Monzie. Dla mnie stanowi to powrót na światową scenę po kilku latach nieobecności, ale moja pasja i potrzeba zwyciężania pozostały nienaruszone.

Alfą Romeo Giuliettą TCR w serii TCR Europe i TCR Italy startować będzie również włoski zespół V-Action Racing Team. Warto również śledzić wyścigi z udziałem HMS Racing, który niedawno zakończył testy Giulietty na torze Donington Park, niedługo przed rozpoczęciem sezonu w BTCC.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: tcr-series.com

Sergio Marchionne
Poprzedni wpis
Sergio Marchionne nie dostrzega dużego potencjału w Fiacie
Lamborghini Diablo VT 6.0 SE
Następny wpis
Sprzedano jedno z ostatnich wyprodukowanych Lamborghini Diablo

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Giovanardi z powrotem w Alfie Romeo