fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

HMS Racing już po testach Giulietty do BTCC

HMS Racing już po testach Giulietty do BTCC

Zespół wyścigowy HMS Racing, startujący Alfą Romeo Giuliettą w British Touring Car Championship, wyraził swoje zadowolenie po udanej sesji treningowej na torze Donington Park. Za kierownicą włoskiego samochodu wyścigowego zasiadł Rob Austin.

HMS Racing w zeszłym sezonie w BTCC startował Toyotą Avensis pod nazwą Handy Motorsport. W tym roku zespół przesiadł się do skonstruowanej przez siebie Giulietty, przy wsparciu technicznym sieci dealerów Alfy Romeo, o czym wspomniał dyrektor ekipy wyścigowej, Simon Belcher:

Długo czekaliśmy na ten dzień. Zarówno projekt, jak i budowa samochodu, były realizowane od lat. Istniało prawdopodobieństwo wdrożenia w życie naszych planów już w 2017 roku, ale od zawsze powtarzam – nie można rozpocząć prac nad pojazdem w Boże Narodzenie i spodziewać się, że będzie konkurencyjny na początek sezonu. Najważniejsze, że ruszyliśmy z tematem w lipcu i byliśmy w stanie ogłosić program podczas wydarzenia w Rockingham, w sierpniu 2017 roku. Wizyta na torze na 6 tygodni przed rozpoczęciem nowego sezonu jest wielkim osiągnięciem, ale oczywiście wciąż mamy jeszcze wiele do zrobienia.

Alfa Romeo Giulietta BTCC

Dla HMS Racing dzień na historycznym torze wyścigowym w północno-wschodniej Anglii rozpoczął się już o poranku. Niestety warunki pogodowe nie dopisywały przez pierwszą część dnia – nawierzchnia była pokryta wodą. Na szczęście po lunchu asfalt wysechł, dzięki czemu zespół był w stanie przejechać dużą liczbę okrążeń bez większych problemów, co potwierdzają słowa Austina, zwycięzcy zeszłorocznego BTCC:

Poszło naprawdę dobrze. Jestem dumny ze wszystkim osób zaangażowanych w ten projekt, to był wspaniały dzień. Wierzymy, że zbudowaliśmy niesamowity samochód, ale nie możemy być tego do końca pewni, dopóki nie rozpoczną się zawody. Wciąż mamy wiele do zrobienia, ale jesteśmy bardzo podekscytowani i jeszcze bardziej optymistyczni niż kiedykolwiek.

Zespół będzie kontynuował prace rozwojowe nad samochodem, zanim powróci na tor w ramach kolejnych testów, tym razem na Brands Hatch, już za dwa tygodnie.

Kalendarz tegorocznej serii BTCC prezentuje się następująco:

  1. Brands Hatch – 8 kwietnia
  2. Donington – 29 kwietnia
  3. Thruxton – 20 maja
  4. Outlon Park – 10 czerwca
  5. Croft – 24 czerwca
  6. Snetterton – 29 lipca
  7. Rockingham – 12 sierpnia
  8. Knockhill – 28 sierpnia
  9. Silverstone – 16 września
  10. Brands Hatch – 30 września

TCR

Wyścigową Alfę Romeo Giuliettę w 2017 roku można było spotkać na różnych torach świata przy okazji zawodów organizowanych w ramach TCR International Series, czyli ogólnoświatowych wyścigów samochodów turystycznych. Relacje z poszczególnych wyścigów – m.in. z Salzburgring, Spa i Bahrajnu – można przeczytać na naszej stronie.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: HMS Racing Alfa Romeo Giulietta

Poprzedni wpis
Fiat testuje 500X po modernizacjach
Następny wpis
Car of the Year 2018 – ostatnia prosta

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

HMS Racing już po testach Giulietty do BTCC