fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Giulia i Stelvio bez hybrydyzacji. Następcy mają być elektrykami

Giulia i Stelvio bez hybrydyzacji. Następcy mają być elektrykami

Jak wynika z wypowiedzi szefa ds. produktów w Alfie Romeo – Daniela Guzzafame’a – w rozmowie z australijskim magazynem CarExpert, obecne generacje Giulii i Stelvio nie doczekają się wariantów hybrydowych, zaś następcy najprawdopodobniej będą w pełni elektryczne.

Średniej wielkości sedan i SUV marki Alfa Romeo zostały zaprezentowane w 2016 roku, a niedawno przeszły modernizacje. Żaden z nich nie doczekał się wariantu hybrydowego. Zdaniem Daniela Guzzafame’a coraz większym wyzwaniem jest sprzedawanie na niektórych rynkach modeli niehybrydowych, ze względu na coraz wyższe podatki na pojazdy o wysokiej emisji zanieczyszczeń:

Na niektórych rynkach nie można teraz dostarczyć samochodu emitującego 200g/km CO2. Większość ludzi nie kupiłaby go. Powodem są podatki. W dodatku ludzie nie mogą już swobodnie poruszać się takim samochodem. We Francji 280-konne Stelvio jest tak mocno opodatkowane, że przestaje być atrakcyjnym wyborem.

Jednym z możliwych rozwiązań jest opracowanie wersji hybrydowej plug-in, która umieszcza samochód w korzystniejszym przedziale podatkowym i ułatwia sprzedaż na rynkach takich, jak Francja. Ale platforma Giorgio nie została zaprojektowana pod kątem ewentualnej elektryfikacji, a próba dostosowania jej stanowiłaby ogromny koszt. 

W obliczu zbliżającego się terminu wprowadzenia napędu czysto elektrycznego w 2027 roku Guzzafame potwierdził, że Alfa Romeo nie będzie oferować napędu hybrydowego w obecnych modelach Stelvio i Giulia Jeśli chciałbyś mieć PHEV, to musielibyśmy całkowicie przebudować całą platformę.

Rozważano zastosowanie systemu 48V mild-hybrid podczas opracowywania ostatnio zaprezentowanej modernizacji, ale ostatecznie osoby decyzyjne doszły do wniosku, że redukcja emisji CO2 nie jest na tyle znacząca, aby usprawiedliwiać wzrost kosztów. Guzzafame dodał, że następcy Giulii i Stelvio będą najprawdopodobniej w pełni elektryczne. 

Podczas gdy niektórzy rywale odchodzą od samochodów w bardziej konwencjonalnych nadwoziach, Alfa Romeo potwierdziła, że nie porzuci swoich korzeni i nie zabije Giulii.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Previous post
Niewiarygodna kolekcja modeli Ferrari, Lamborghini, Lanciii i Bugatti trafi na aukcję
Next post
Abarth Classiche świętuje stulecie toru Monza restomodem Fiata 500

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Giulia i Stelvio bez hybrydyzacji. Następcy mają być elektrykami