fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Iso Grifo GL został sprzedany za 346 000 dolarów

Iso Grifo GL został sprzedany za 346 000 dolarów

Podczas styczniowej aukcji RM Sotheby’s w stanie Arizona, USA, Iso Grifo GL Series I by Bertone z 1967 roku został sprzedany za 346 000 dolarów. To jeden z zaledwie 413 wyprodukowanych egzemplarzy tego modelu. Brał udział we włoskim filmie The Violent Professionals w 1973 roku.

Iso wyposażyło Grifo w potężne silniki Chevroleta Corvette, zapewniając niezawodność i dobre osiągi. Samochód był w stanie rozpędzić się do 225 km/h, co czyniło go jednym z najszybszych seryjnie produkowanych pojazdów tamtych czasów. Do tego wyróżniał się włoskim designem. 

Seria Grifo GL Series I powstała w liczbie 330 sztuk. Ten egzemplarz opuścił wrota fabryki 21 marca 1967 roku, by zostać dostarczonym do pierwszego właściciela we Włoszech. Jego sercem stanowił silnik V8 o mocy 350 KM, współpracujący z 4-biegową skrzynią ręczną. 

Samochód został nieco zmodernizowany – zyskał lusterko boczne kierowcy oraz nieoryginalne felgi Borani. Wnętrze wykończono czarną skórą z kubełkowymi fotelami. Podróżni mogą cieszyć się takimi udogodnieniami, jak m.in.: klimatyzacja i elektrycznie sterowane szyby. W bagażniku znajduje się pełnowymiarowe koło zapasowe. 

Auto wyróżnia się doskonałym stanem technicznym, co też zawdzięcza czynnościom renowacyjnym, jakie wykonano w 2017 roku. Nie dziwi więc, że tak rzadki samochód w niemal nieskazitelnym stanie technicznym sprzedano za 346 000 dolarów, czyli równowartość blisko 1,3 mln zł. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: RM Sotheby’s

Previous post
Zyski ze sprzedaży włoskich symulatorów przekroczyły ponad 100 mln dolarów
Next post
2-godzinny wyścig na Le Mans za nami. Zostały 2 rundy

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Iso Grifo GL został sprzedany za 346 000 dolarów