fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Jazzowa Jesień i…. Fiat

Jazzowa Jesień i…. Fiat

Już po raz czternasty w Bielsku-Białej będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Jazzowa Jesień 2016. To jeden z najważniejszych festiwali jazzowych, nad którym opiekę artystyczną sprawuje wirtuoz trąbki – Tomasz Stańko, a opiekę programową objęła jedna z najważniejszych wytwórni jazzowych – ECM. Partnerem wydarzenia jest grupa FCA.

Jazzowa Jesień znana jest z prezentowania najważniejszych osobistości współczesnego jazzu. Programowe spektrum tegorocznej Jazzowej Jesieni rozciąga się od argentyńskiego, etnicznego jazzu (Dino Saluzzi) przez elektroniczno-elektroakustyczne poszukiwania (Food), nowojorski, loftowy klimat (projekt Tomasz Stańko, z zespołem w składzie: David Virelles, Reuben Rogers i Marcus Gilmore), po otwarte formy i rasowe free (Craig Taborn, Vijay Iyer  & Wadada Leo Smith). Na scenie Bielskiego Centrum Kultury nie zabraknie również odkryć i nowych gwiazd międzynarodowej jazzowej sceny: Avishai Cohen Quartet, Jakob Bro w trio. Festiwal wyróżnia konsekwentne prezentowanie światowego jazzu w różnorodnych odsłonach oraz autorski pomysł organizatorów Jazzowej Jesieni. Program ten na nowo definiuje kategorię „współczesny jazz”, przekracza wąskie ramy gatunkowe kreując nowe muzyczne światy. Twórcy festiwalu udowadniają, że z roku na rok można prezentować coraz ciekawszy, kreatywny program, który umiejętnie akcentuje zróżnicowane oblicza współczesnej muzyki. Mieszanka ta powoduje, że po raz kolejny jest to jedna z najbardziej oryginalnych propozycji jazzowych bieżącego roku.

Nie będziemy przynudzać dalej informacjami teoretycznymi, posłuchajcie i zobaczycie czy to dobra propozycja dla Was. Szczegóły festiwalu znajdziecie na stronie http://www.jazzowajesien.pl/jazzowa_jesien

Poprzedni wpis
Nadchodzi Alfa Romeo Stelvio!
Następny wpis
Premiera Alfa Romeo Stelvio!

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Jazzowa Jesień i…. Fiat