fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports mistrzem świata w wirtualnej serii F1

Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports mistrzem świata w wirtualnej serii F1

Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports, Jarno Opmeer, po raz pierwszy w historii zespołu zdobył tytuł mistrza świata w serii F1 Esports, przynosząc trofeum do siedziby Sauber. Finałowy wyścig na torze Interlagos rozpoczął z 16-punktową przewagą nad Frede Rasmussenem z zespołu Red Bull. Co istotne, w klasyfikacji konstruktorów drużyna Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports zajęła drugie miejsce.

Daniel Bereznay, zespołowy partner Jarno Opmeera, z liczbą 99 punktów był 5. w klasyfikacji generalnej. Dla porównania, Jarno zgromadził na swoim koncie aż 196 punktów. Niestety, 295 punktów zespołowych to było trochę za mało, by pokonać ekipę Red Bull z 331 punktami. Trzecie miejsce zajęło Renault z 136 punktami. 

Dla zespołu to był bardzo dobry sezon, ale sukces wcale nie będzie oznaczać, że ekipa spocznie na laurach – wręcz przeciwnie. W przyszłym sezonie 2021 celem jest zdobycie obu tytułów mistrzowskich, o czym wspomniał Jamie MacLaurin, dyrektor Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports Team

Zdobycie tytułu kierowcy to niesamowite osiągnięcie, z którego wszyscy powinniśmy być bardzo dumni. Mistrzostwa były niewiarygodnie konkurencyjne, a Jarno od początku do końca był rewelacyjny. Zdobycie drugiego miejsca w klasyfikacji konstruktorskiej jest frustrujące, ale na tym poziomie jest to nadal coś, na co będziemy patrzeć z dumą.

Dumny z osiągnięć jest James Doherty, szef zespołu Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports:

Nie mógłbym być bardziej dumny z tego zespołu. Kiedy po raz pierwszy dołączyłem do tej ekipy oczekiwałem, że zdobędę tytuły i uda mi się to osiągnąć w mistrzostwach kierowców walcząc do samego końca. Wiele się nauczyliśmy i to powinno zaprocentować w przyszłym sezonie.

Jarno Opmeer: 

Nazywanie siebie panującym mistrzem F1 Esports to najlepsze uczucie w moim życiu. Nie mogę być rozczarowany moimi występami w tym sezonie: dałem z siebie wszystko i było kilka momentów, które mogły być lepsze, ale tak właśnie wyglądają mistrzostwa. Mamy narzędzia i wiele się od tego sezonu nauczyliśmy, bo w przyszłym roku będziemy walczyć o pierwsze zespołowe mistrzostwo Alfa Romeo Racing ORLEN: to musi być kolejny cel.

Daniel Bereznay: 

Stawka jest super konkurencyjna więc nie czuję, że powinienem się wstydzić piątej lokaty, ale nadal czuję się źle, bo jestem tu po to, by wygrywać. Jestem na tym samym poziomie, co Jarno w większości naszych sesji treningowych. Ścigając się z domu byłem bardziej zdenerwowany niż kiedykolwiek, ale wyciągnąłem z tego lekcje i wiem, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby nad tym pracować i doskonalić się. To wyścigi: czasami jesteś na górze, czasami na dole – ale dzięki ciężkiej pracy możesz znacznie zwiększyć swoje szanse na wielkie możliwości.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
27. miejsce na 43. załogi na torze Imola
Next post
Alfa Romeo Stelvio to auto, którym Raikkonen jeździ poza torem

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports mistrzem świata w wirtualnej serii F1