fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Alfa Romeo Stelvio to auto, którym Raikkonen jeździ poza torem

Alfa Romeo Stelvio to auto, którym Raikkonen jeździ poza torem

Nawet po zakończeniu sezonu Formuły 1, Alfa Romeo nadal wspiera Kimiego Raikkonena. Niedawno dostarczono fińskiemu mistrzowi Stelvio Veloce 2.0 Turbo 280 KM AT8 Q4 w czerwonym kolorze Rosso Alfa. Pojazd został osobiście skonfigurowany przez nowego właściciela. 

Arnaud Leclerc, szef marki Alfa Romeo w regionie EMEA cieszy się, że zespół Alfa Romeo Racing ORLEN może w końcu odpocząć po sezonie: 

Pod koniec bardzo intensywnego sezonu sportowego nadszedł czas na wyłączenie i poświęcenie się naszym bliskim i rodzinom. Po raz kolejny Kimi wraz z Antonio dostarczali nam intensywnych emocji. Byliśmy z nimi podczas każdego GP i teraz wciąż ich wspieramy, tym razem Kimiego na pokładzie Stelvio, które skonfigurował osobiście. Czekamy na kolejny, ekscytujący sezon F1.

Kimi Räikkönen, kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN

Po tym intensywnym sezonie 2020 miło jest wrócić do normalnego życia z moją rodziną. Nadal jednak nie chcę rezygnować z przyjemności z jazdy, a wybór Stelvio Veloce z napędem na wszystkie koła oznacza, że mogę tym się cieszyć w pełni bezpiecznie, nawet w śnieżnych warunkach w Finlandii. 

Podczas jazdy w ulewnym deszczu lub po zaśnieżonej drodze, o dobrą trakcję dba innowacyjny system Alfa Romeo Q4. Producent obiecuje, że jego zastosowanie zapewnia jednocześnie mniejsze zużycie paliwa, lepszą szybkość reakcji oraz przyjemność z jazdy – porównywalną do tego, jaką można cieszyć się w pojazdach tylnonapędowych. System korzysta z aktywnego układu rozdziału momentu obrotowego (ATC), monitorującego w czasie rzeczywistym warunki i przyczepność po to, aby zapewnić stałą, najlepszą wydajność. W razie potrzeby przenosi on do 50% momentu obrotowego silnika na przednie koła w czasie poniżej 150 ms, wykorzystując niezwykle kompaktowy i lekki przedni mechanizm różnicowy. 

Rozdział momentu obrotowego pomiędzy przednią i tylną osią jest stale modulowany z najwyższą dokładnością, w zależności od rzeczywistych warunków trakcyjnych i poleceń kierowcy. W ten sposób Alfa Romeo uzyskuje najlepszą w swojej klasie kontrolę nad samochodem pod względem trakcji i stabilności w zakrętach.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Kierowca Alfa Romeo Racing ORLEN F1 Esports mistrzem świata w wirtualnej serii F1
Next post
Druga runda i drugie podium dla ForzaItalia.pl eSports Team

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Alfa Romeo Stelvio to auto, którym Raikkonen jeździ poza torem