fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Robert Kubica wystartuje w przyszłym roku w 499P w WEC

Robert Kubica wystartuje w przyszłym roku w 499P w WEC

W sezonie 2024 FIA World Endurance Championship (WEC) w klasie Hypercar za kierownicą Ferrari 499P zasiądzie Robert Kubica, który tym samym wzmocni szeregi ekipy AF Corse. 

Zgodnie z zasadami WEC każdy producent może mieć tylko dwa fabryczne samochody startujące w klasie Hypercar, zaś dodatkowe auta mogą walczyć o punkty w Pucharze Świata FIA dla niezależnych zespołów. Najprawdopodobniej zatem Polak będzie częścią składu 499P startującego pod szyldem klienta. W oświadczeniu AF wyjaśniono, że dalsze informacje na temat nowych relacji między zespołem a Kubicą zostaną ujawnione w nadchodzących tygodniach.

Prawdopodobnie zbiegnie się to w czasie z publikacją składu WEC 2024 po zamknięciu zgłoszeń w poniedziałek. Szef AF – Amato Ferrari – określił jako wielki zaszczyt możliwość powitania kierowcy kalibru Roberta w wyścigowej rodzinie. Przy okazji docenił polskiego kierowcę za talent i wielki profesjonalizm. 

Kilka słów od siebie dodał sam Robert Kubica:

Cieszę się, że nasze ścieżki z AF Corse połączyły się na przyszły sezon. AF jest jednym z najbardziej utytułowanych zespołów w historii sportów motorowych. Jestem pewien, że razem wykonamy świetną robotę. Co więcej, wróciłem do włoskiego zespołu, co nie jest bez znaczenia.

Kubica nie ukrywał, że po trzech ostatnich sezonach startów w LMP2 chciał przejść do wyścigów hipersamochodów. Prowadził on rozmowy z zespołem Jota w kwestii startów za kierownicą jednego z Porsche 963 LMDh.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Fiat pokazał 5 egzemplarzy Topolino w malowaniu Disneya
Next post
Alfa Romeo w swoim zwiastunie zapowiada nadejście nowej ery

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Robert Kubica wystartuje w przyszłym roku w 499P w WEC