fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Ferrari Roma wystawiona przed Opera House dla uczczenia 150. rocznicy Rzymu jako stolicy

Ferrari Roma wystawiona przed Opera House dla uczczenia 150. rocznicy Rzymu jako stolicy

W dniu 3. lutego 2020 roku Ferrari Roma, której nazwa nawiązuje do Wiecznego Miasta, została zaprezentowana przed Opera House w związku z historycznym wydarzeniem, jakim są obchody 150. rocznicy od kiedy miasto pełni funkcję stolicy Włoch.

Samochód został odsłonięty w obecności prezydenta Włoch Sergia Mattarellego, a także towarzyszącym mu wysoko postawionym urzędnikom państwowym wraz z reprezentantami rady miasta. 

Sportowe i eleganckie Ferrari Roma zostało po raz pierwszy zaprezentowane w listopadzie ubiegłego roku podczas międzynarodowej imprezy na Stadio dei Marmi. Jego czysta i wyrafinowana linia stanowi hołd dla ponadczasowego piękna miasta, a także nawiązuje do wspaniałych modeli typu granturismo z lat 60. 

Producent liczy na przyciągnięcie do salonów szerszego przekroju klientów, którzy dotychczas mieli obawy przed zakupem stricte sportowego auta. Ferrari napędza światowej klasy jednostka 3.9 V8 o mocy 612 KM i 760 Nm maksymalnego momentu obrotowego, współpracująca z 8-biegową przekładnią automatyczną. Masa własna wynosi 1472 kilogramy. To wszystko pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w czasie 3,4 sekundy, a do 200 km/h – 9,3 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 320 km/h. Przy wyższych prędkościach o dodatkową siłę docisku – nawet 95 kg przy 250 km/h – dba aktywny spojler.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Zyski Ferrari w ostatnich miesiącach 2019 wzrosły o 22%
Następny wpis
Lamborghini Polo Storico prezentuje Miurę SVJ na Retromobile

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Ferrari Roma wystawiona przed Opera House dla uczczenia 150. rocznicy Rzymu jako stolicy