fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini rezygnuje z targów w Genewie. Ma w planach własne wydarzenia

Lamborghini rezygnuje z targów w Genewie. Ma w planach własne wydarzenia

Włoska firma z Sant’Agata Bolognese ogłosiła, że planuje pominąć targi motoryzacyjne Geneva International Motor Show 2020. To tylko potwierdza rosnący trend do wycofywania się z tego rodzaju dużych wydarzeń przez czołowych producentów motoryzacyjnych.

Są też i dobre wieści. Lamborghini planuje realizować swoją strategię, w ramach której w 2020 ma zaprezentować nowe modele, inicjatywy, a także ekskluzywne i spersonalizowane wydarzenia dla klientów i mediów. Włosi wciąż będą rozwijać hybrydowe warianty wszystkich przyszłych generacji samochodów, jakie pojawią się na rynku. To tylko potwierdza wcześniejsze doniesienia o wykorzystaniu superkondensatora jako technologiczny punkt wyjściowy dla nowych modeli hybrydowych. To rozwiązanie zadebiutowało w limitowanym Sian FKP 37.

Rozwój przyspieszyć ma współpraca Lamborghini z Massachusetts Institute of Technology. Już teraz trwają badania dotyczące włókna węglowego pod kątem wykorzystania go jako syntetycznego materiału do magazynowania energii, o czym wspomniał Ricardo Bettini, piastujący stanowisko szefa działu badań i rozwoju w Automobili Lamborghini:

W modelach Lamborghini zawsze chodziło o lekkość, osiągi, frajdę i zaangażowanie. Musimy wciąż to oferować w supersamochodach przyszłości. Jeśli będziemy w stanie efektywniej używać energii, samochód straci na masie. Moglibyśmy magazynować energię w karoserii, pełniącej rolę baterii, co ponownie oznaczałoby oszczędność kilogramów. Chcemy też jak najdłużej pozostać przy silnikach spalinowych. W naszych symulatorach przeprowadziliśmy testy z profesjonalnymi kierowcami i wyłączyliśmy dźwięk silnika. Z neurologicznego punktu widzenia zaowocowało to spadkiem zaangażowania ze względu na brak dodatkowego feedbacku. I właśnie dźwięk naszych przyszłych modeli postrzegamy jako czynnik mający sprawić, że oferowane przez nas pojazdy będą wciąż emocjonować i angażować.

Automobili Lamborghini pozytywnie patrzy się w przyszłość i ma nadzieję na kolejne sukcesy – zarówno sprzedażowe, wizerunkowe, jak i w motorsporcie. Najnowsze doniesienia sugerują debiut Urusa w odmianie hybrydowej, jak i w wyczynowym wariancie ST-X.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

 

Poprzedni wpis
Zakup Ferrari 360 Modeny to dobra inwestycja według listy Hagerty
Następny wpis
Klasyczna Panda 4x4 po elektryfikacji od Garage Italia Customs

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Lamborghini rezygnuje z targów w Genewie. Ma w planach własne wydarzenia