fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Lamborghini świętuję powstanie wyścigowego Huracana nr 400

Lamborghini świętuję powstanie wyścigowego Huracana nr 400

Lamborghini świętuje wyprodukowanie 400. modelu wyścigowego Huracana w swojej siedzibie w Sant’Agata Bolognese, gdzie od 1963 roku wytwarzane są wszystkie modele tej włoskiej marki – zarówno drogowe, jak i wyścigowe. 

Osiągnięcie tego kamienia milowego zostało docenione podczas specjalnej uroczystości, w której wzięli udział Stephan Winkelmann (prezes i dyrektor generalny Automobili Lamborghini), Maurizio Reggiani (dyrektor techniczny), Ranieri Niccoli (dyrektor produkcji) i Giorgio Sanna (dyrektor sportów motorowych). Dołączyli do nich technicy, którzy na co dzień budują zarówno Huracána Super Trofeo Evo, jak i GT3 Evo.

Winkelmann jest zadowolony z osiągniętego sukcesu: 

Jesteśmy dumni z tego osiągnięcia, które jest ważne nie tylko dla Squadra Corse, ale dla całej firmy. W ciągu kilku lat Squadra Corse ugruntowała swoją pozycję w najważniejszych międzynarodowych zawodach, a Huracán GT3 i Super Trofeo są niekwestionowanym punktem odniesienia w kategorii Gran Turismo.

Pierwszy Huracán Super Trofeo został zaprezentowany w 2014 roku, zastępując Gallardo w mistrzostwach Lamborghini dla samochodów jednomiejscowych w Ameryce Północnej, Europie, Azji i na Bliskim Wschodzie. W następnym roku zadebiutował Huracán GT3, zaznaczając oficjalne wejście Lamborghini do wyścigów GT.

W ciągu kolejnych sześciu sezonów Huracán GT3, a także jego następca GT3 Evo, wygrały prawie 100 wyścigów, w tym trzy razy z rzędu prestiżowy 24-godzinny wyścig Daytona. Model GT3 Evo dwukrotnie zwyciężył w prestiżowej rywalizacji Sebring 12 Hours, a także zdobył „potrójną koronę” w GT World Challenge Europe w 2019 roku. W samym 2020 Huracán GT3 Evo był reprezentowany przez 24 różne zespoły w 15 krajowych i międzynarodowych mistrzostwach – przejechał łącznie 20 000 km z 88 różnymi kierowcami.

W marcu 2018 roku Lamborghini świętowało wyprodukowanie 300 wyścigowych Huracanów.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Katalog FCA Heritage rozszerzony o zderzaki do Alfy Romeo 147 GTA
Next post
Perkusista Pink Floyd zabrał wokalistę AC/DC na przejażdżkę w swoim 250 GTO

No Comment

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Lamborghini świętuję powstanie wyścigowego Huracana nr 400