fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Marka De Tomaso powraca przy wsparciu Apollo Automobil

Marka De Tomaso powraca przy wsparciu Apollo Automobil

Marka De Tomaso wciąż jest najbardziej kojarzona z takimi klasykami, jak Pantera i Mangusta, co zdaje się potwierdzać tezę, że najlepsze czasy ma za sobą. Jednak jej fani mogą mieć nadzieję na lepszą przyszłość za sprawą Apollo Automobil, czyli firmy, która przejęła De Tomaso i szykuje Project P.

Współczesna historia marki jest raczej dość krótka. Dekadę temu Gian Mario Rossignolo przejął De Tomaso z nadzieją na ponowne uruchomienie sprzedaży, wraz z wprowadzeniem na rynek zupełnie nowego modelu Deauville. Koncept pokazano w 2011 w Genewie. Pojazd w znaczącym stopniu oparto na podzespołach Cadillaca. Po jego odsłonięciu sytuacja szybko wymknęła się spod kontroli. Właściciel marki został aresztowany i postawiono mu zarzuty nadużycia funduszy rządowych. W 2018 roku skazano go na 5,5 roku więzienia za oszustwa i defraudację.

Niedawno markę De Tomaso wystawiono na sprzedaż. I co najważniejsze – znalazł się kupiec w postaci Apollo Automobil. Firma obecnie pracuje nad pojazdem o nazwie Project P, który ma być wiernie odwzorowanym, współczesnym modelem oryginalnej Pantery. Jak na razie nie ujawniono jakichkolwiek oficjalnych informacji. Jedynie Ryan Berris potwierdził, że jego firma kupiła markę w 2014 i zdradził, że bardzo dużo dzieje się za kulisami.

Jak na razie De Tomaso pracuje nad prototypem Pantery, który nie wiadomo kiedy będzie mieć swój debiut. Fani marki liczą, że dojdzie do premiery jeszcze w tym roku, co zresztą byłoby pożądanym prezentem z okazji 60. urodzin De Tomaso.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Donington – wygrana w Goldzie i podium w Platynie
Następny wpis
FCA Heritage sprzedaje 8C Spider

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Marka De Tomaso powraca przy wsparciu Apollo Automobil