fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Raduno na torze Monza, czyli zlot właścicieli Pagani

Raduno na torze Monza, czyli zlot właścicieli Pagani

2 czerwca 2019 roku na torze Monza miała miejsce coroczna impreza Pagani Raduno, zrzeszająca fanów marki oraz właścicieli. Przy okazji włoska firma świętowała 20. rocznicę powstania.

Pagani w ramach promocji wydarzenia ogłosiło ogólnoświatowy konkurs, którego nagrodą główną była przejażdżka na miejscu pasażera we włoskim hipersamochodzie oraz możliwość spotkania z założycielem i designerem marki – Horacio Paganim. Sama impreza na torze Monza stanowiła drugi punkt na trasie Zonda Collection, w której bierze udział 5 ikonicznych modeli ilustrujących historię marki. Pierwszym przystankiem był Motor Valley Fest w Modenie w dniach 16-19 maja 2019 roku.

Produkcyjny modelu Zonda miała zostać zakończona wraz z serią Cinque. Jednak powstała jeszcze jedna, specjalna edycja wyróżniająca się nadwoziem wykonanym z włókna węglowego. Pojazd nazywa się Zonda Aether, a jego właścicielem jest ta sama osoba, która zamówiła Ferrari SP38 Deborę. Auto napędza potężna 7,3-litrowa jednostka wolnossąca V12 o mocy 800 KM. Moment obrotowy trafia na tylną oś za pośrednictwem 6-biegowej skrzyni ręcznej. I to właśnie ten samochód był jedną z głównych atrakcji Pagani Raduno.

Co ciekawe, pod koniec 2017 roku , firma Pagani zaprezentowała na filmie, jak wygląda proces odświeżania Zondy w ramach programu renowacyjnego Pagani Rinascimento.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
FCA kusi atrakcyjnymi ofertami w tzw. „Noc Cudów”
Następny wpis
Muzeum Ferrari w Maranello zaprasza na wystawę z okazji 90. rocznicy Scuderia Ferrari

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Raduno na torze Monza, czyli zlot właścicieli Pagani