fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati MC20 GT2 z drugim zwycięstwem

Maserati MC20 GT2 z drugim zwycięstwem

Maserati GT2 nr 1 zespołu LP Racing, prowadzone przez Leonardo Goriniego i Carlo Tamburiniego, odniosło drugie zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli podczas drugiej rundy na torze Misano World Circuit. Włoska para, po zwycięstwie w pierwszym 50-minutowym wyścigu, zajęła drugie miejsce w wyścigu nr 2 i obecnie prowadzi zarówno w klasyfikacji generalnej, jak i w klasyfikacji ProAm.

W wyścigu pierwszym Philippe Prette, który startował z pole position, natychmiast objął prowadzenie, broniąc się przed próbami wyprzedzenia go przez bezpośrednich rywali. W międzyczasie Leonardo Gorini, startujący z drugiego rzędu, utrzymał swoją trzecią pozycję aż do pit stopu, kiedy to przekazał kierownicę Carlo Tamburiniemu. Decyzja o zjechaniu do pit stopu jako pierwszy okazała się korzystna dla zawodników LP Racing. Tamburini powrócił na tor na czele i utrzymał kontrolę nad wyścigiem aż do flagi w szachownicę. Po przedłużającym się pojedynku Prette zdołał stanąć na trzecim stopniu podium, wygrywając klasę Am. Alexandre Leroy, w trzecim Maserati GT2 w wyścigu, zajął szóste miejsce, trzecie w klasie Am.

W wyścigu drugim Carlo Tamburini wystartował z pole position i prowadził wyścig aż do momentu, gdy nadszedł czas na postój w celu zmiany kierowcy, dłuższy niż zwykle, zgodnie z regulaminem dla zwycięzców wyścigu pierwszego. Po wyjeździe z alei serwisowej na piątej lokacie, Leonardo Gorini zdołał przebić się na drugie miejsce. Alexandre Leroy zajął pozycję piątą. Phlippe Prette miał pecha, gdy wkrótce po starcie uczestniczył w wypadku spowodowanym przez innego zawodnika, co zmusiło go do wycofania się. Po tych wynikach Gorini i Tamburini objęli prowadzenie w klasyfikacji generalnej 2024 Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli. Kolejna runda Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli odbędzie się w belgijskim Spa-Francorchamps w dniach 25-30 maja.

Giovanni Sgro, szef Maserati Corse: 

Kolejny bardzo udany weekend dla Maserati GT2 jest dowodem na to, że nasz samochód może zapewnić wyjątkowe osiągi. Zaangażowanie Maserati w sporty motorowe wynika z chęci zaangażowania naszych klientów, dostarczania produktów zaprojektowanych i wyprodukowanych bez kompromisów. Wraz z Maserati GT2, opracowanym na bazie MC20, kolejnym przykładem jest Maserati MCXtrema, nasz samochód wyścigowy bez homologacji drogowej przeznaczony dla kierowców-dżentelmenów: najbardziej ekstremalny z samochodów torowych Maserati. Zwycięstwo i trzecie miejsce w wyścigu nr 1, wraz z wicemistrzostwem w wyścigu 2 w Misano, umacniają naszą zdolność do opracowywania doskonałej technologii w połączeniu z wyjątkowymi osiągami, aby odcisnąć nasze piętno zarówno na torze, jak i na drodze. Nie możemy się doczekać, aby powtórzyć nasz sukces w nadchodzących rundach 2024 Fanatec GT2 European Series Powered by Pirelli, kiedy inne zespoły pojawią się na starcie po zakupie naszego samochodu.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Topolino aresztowane
Next post
695 75th Anniversary był gwiazdą na wystawie Heritage Hub z okazji 75-lecia firmy Abarth

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Maserati MC20 GT2 z drugim zwycięstwem