fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Maserati obiecuje, że nigdy nie zrezygnuje z silników spalinowych

Maserati obiecuje, że nigdy nie zrezygnuje z silników spalinowych

Al Gardner, szef operacyjny USA, w rozmowie z MotorTrend powiedział, że jego zdaniem klienci kupujący Maserati to entuzjaści motoryzacyjni, którym przede wszystkim zależy na wyjątkowych emocjach i właśnie dlatego włoska firma nie może zrezygnować z „surowych emocji”, jakie może dostarczyć jedynie silnik spalinowy.

Nie zmienia to faktu, że firma wciąż w dużym stopniu stawia na elektryfikację. Do końca 2022 roku Maserati ma oferować gamę modeli hybrydowych, ale jak wynika z wypowiedzi Gardnera, nie powstaną auta w pełni elektryczne.

Wcześniej Al wspomniał, że przy należy pamiętać o korzeniach marki, która powstała w 1914 roku i przez 33 lata nie skupiała się na niczym innym, jak autach wyścigowych. Jego zdaniem problem nie tkwi w produktach, ale w ich świadomości. Levante, mimo że zadebiutowało 3 lata temu, konkuruje z modelami, o których klienci mają trzykrotnie wyższą świadomość. Gardner jest przekonany, że gdyby więcej osób testowało Levante, zdecydowałoby się na jego zakup.

Maserati jest jednym z powodów, przez który w pierwszym kwartale 2019 roku FCA miało o 29% niższe zyski niż w analogicznym okresie poprzedniego roku. 

Niewiele wcześniej Al Gardner zapowiadał ofensywę marki Maserati.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Przedostatnia runda serii GT3 rozegra się dziś o 21:00
Następny wpis
2., 6., 9. miejsca w Barcelonie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Maserati obiecuje, że nigdy nie zrezygnuje z silników spalinowych