fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Mirek Miernik w Abarthcie na Barbórce

Mirek Miernik w Abarthcie na Barbórce

Fiat 131 AbarthMirosław Miernik za kierownicą Fiata 131 Abarth wystartuje w najbliższym Rajdzie Barbórka. W tym roku po raz pierwszy uformowano klasę legend do której zaproszono kierowców rajdowych sprzed lat oraz właścicieli klasycznych rajdówek.
Mirek serdecznie zaprasza na rajd: Zespół rajdowy M&C Classic Abarth Team zaprezentuje na tegorocznym Rajdzie Barbórka jedną z rajdowych legend. Nasza załoga wystartuje Fiatem Abarth 131 Rally. To jedyny egzemplarz tego modelu w Polsce i jeden z niewielu w Europie, replika oparta na oryginalnych podzespołach Fiata Abarth 131 Rally Gr 4. Wśród kierowców, którzy jeździli tym modelem, były same sławy sportu rajdowego lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku: Markku Alen, Attilio Bettega, Timo Mäkinen, Sandro Munari, Simo Lampinen, Björn Waldegard, Walter Röhrl, Ulf Grönholm, Bernard Darniche, Michele Mouton.


Fiat 131 Abarth Mirek Miernik


Rajd Barbórka to premiera tego auta w pierwszej ogólnopolskiej imprezie. Od przyszłego sezonu auto będzie regularnie startować w polskich rajdach w klasie historycznej. Planujemy też występ w polskiej reprezentacji na Rallye Monte Carlo Historique. Nasz start w klasie “Legendy” to podziękowanie dla wszystkich fanów, którzy od 6 lat kibicowali temu projektowi oraz ludziom z czterech kontynentów (od Ameryki i Europy do Afryki i Australii), którzy wspierali nas swą wiedzą techniczną oraz pomagali w zdobyciu oryginalnych części. Zapraszamy na rajd i do naszego stanowiska serwisowego. Do zobaczenia na Barbórce!


Fiat 131 Abarth Mirek Miernik

 

Poza Abarthem w klasie legend będzie można zobaczyć m.in. Artura Hoffmana w Saabie 96 V4 znanym z wyścigów górskich. Pełna lista startowa znajdziecie na stronie organizatora: http://www.barborka.pl/zawodnicy/zawzglosz.html

Rajd będzie rozegrany 3 grudnia w Warszawie.

 

Ł¹ródło: informacja prasowa M&C Classic Abarth Team

Previous post
Remont 500-tki część III
Next post
Parę słów o... sztuce cz. II

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

Mirek Miernik w Abarthcie na Barbórce