Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nagroda Van of the Year przyznana Iveco

Nagroda Van of the Year przyznana Iveco

W poprzednim poście opisane zostały sukcesy włoskiego producenta – Fiat Professional, jakim niewątpliwie są dwa tytuły samochodu dostawczego roku 2018. W kategorii  Small Van zwyciężył Fiat Fiorino, a w kategorii Light Van of the Year zwyciężył model Doblò. To nie koniec sukcesów Włochów w segmencie pojazdów dostawczych. Tytuł International Van of the Year 2018 otrzymała linia Iveco Daily Blue Power. 

Podczas Międzynarodowych Targów Branży Transportu Drogowego we francuskim Lyonie jury składające się z 25 dziennikarzy przyznało nagrodę gamie włoskich pojazdów. O zwycięstwie przesądziła nie tylko radość z jazdy, ale przede wszystkim zastosowane technologie. Daily Blue Power jako jedyny na tle konkurencji może pochwalić się silnikiem wysokoprężnym spełniającym bardzo wymagające normy emisji spalin. Warte podkreślenia jest również, że wynik ten uzyskano w warunkach rzeczywistych podczas jazdy (a nie –  jak w przypadku wielu marek – podczas pomiarów laboratoryjnych). Dodatkowe wspomniane normy według unijnych rozporządzeń będą obowiązywały w pojazdach dostawczych dopiero za trzy lata. Potwierdza to zaawansowanie technologiczne i wyjątkowość jednostki.

Kolejnym atutem Iveco była pełna gama modelowa oferowana z zasilaniem alternatywnym. Mowa jest oczywiście o samochodzie elektrycznym lub o zasilaniu gazem ziemnym (CNG). Pierwszy z nich – Daily Electric – pozwala na pokonanie dystansu 200 km na jednym ładowaniu akumulatorów. Tryb Eco-Power oraz hamowanie regeneracyjne pozytywnie wpływają na poprawę zasięgu.  Nie bez znaczenia dla komfortu użytkowania jest szybkie ładowanie, pozwalające na naładowanie baterii do pełna w zaledwie dwie godziny. W przypadku pojazdów zasilanych gazem ziemnym Iveco może pochwalić się naprawdę imponującym wynikiem 22 000 sprzedanych egzemplarzy. W dużej mierze dzięki temu, i rozwojowi w dziedzinie sprzedaży samochodów z alternatywnym źródłem zasilania, marka otrzymała tytuł NGV Global Industry Champion 2017, przyznany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie na rzecz Pojazdów na Gaz Ziemny.

W gamie Iveco warty przedstawienia jest również Daily Hi-Matic Natural Power, czyli pierwszy lekki pojazd użytkowy zasilany sprężonym gazem ziemnym z 8-stopniową automatyczną skrzynią biegów. Samochód charakteryzuje się niską emisją szkodliwych substancji oraz CO2.

Sukces Iveco dowodzi, że Włosi produkują bardzo dobre pojazdy dostawcze. Lekkie są domeną Fiat Professional, zaś duże dostawczaki i pojazdy ciężarowe to mocny punkt Iveco. Przyznane nagrody stanowią dowód na bardzo dobry kierunek działań koncernu.

Tekst: Paweł Oblizajek

Zdjęcia: Iveco

Alfa Romeo Giulietta BTCC
Poprzedni wpis
Alfa Romeo Giulietta w wyścigu samochodów turystycznych
Sergio Marchionne
Następny wpis
FCA może podwoić zyski do 2022. Jak?

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Back
Udostępnij

Nagroda Van of the Year przyznana Iveco