fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

IVECO sponsorem MOTO GP 2013 Yamaha Factory Racing Team

IVECO sponsorem MOTO GP 2013 Yamaha Factory Racing Team

Iveco Team Yamaha

Włoski koncern po raz czwarty został dostawcą samochodów ciężarowych i użytkowych na Motocyklowe Mistrzostwa Świata. Początek nowego sezonu – 7 kwietnia – otworzył wieczorny wyścig, który został rozegrany na torze Losail International Circuit zlokalizowanym na obrzeżach miasta Doha, stolicy Kataru. Cykl imprez zakończy się 10 listopada w hiszpańskiej Walencji. Motocykliści będą rywalizować w osiemnastu wyścigach odbywających się w trzynastu krajach na czterech kontynentach.

29 czerwca IVECO będzie sponsorem tytularnym toru w Assen (IVECO TT Assen 2013), a 29 września toru Aragón w Hiszpanii (Gran Premio IVECO de Aragón). Podczas tegorocznej edycji mistrzostw IVECO nadal będzie wspierać firmę Dorna Sports, organizatora i wyłącznego posiadacza praw handlowych imprezy w 2013 roku. W ramach tych działań dostarczy cztery lekkie pojazdy Daily i trzynaście nowych ciężarówek Stralis Hi-Way, flagowego modelu wśród pojazdów ciężarowych produkowanych obecnie. Będą wykorzystywane w całym sezonie wyścigowym do transportowania sprzętu, materiałów, biur i mobilnych warsztatów.

W tym sezonie IVECO odnowi także współpracę z zespołem fabrycznym Yamahy, w którego skład wchodzi Hiszpan Jorge Lorenzo, zdobywca tytułu mistrza świata w 2012 r. W tym roku do zespołu powróci także włoski motocyklista Valentino Rossi, jedna z najsłynniejszych postaci w świecie wyścigów, który w przeszłości zdobył z Yamahą cztery tytuły mistrza świata. IVECO dostarczy zespołowi siedem ciężarówek Stralis, z których cztery zostaną wyposażone w kabiny Hi-Way oraz jedną lekką ciężarówkę Daily do transportowania motocykli, biur, mobilnych warsztatów oraz personelu zespołu fabrycznego Yamahy.

Iveco Team Yamaha

Poprzedni wpis
Milano Auto Classica
Następny wpis
Jubileuszowy zlot Lancia Klub Polska - aktualizacja

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

IVECO sponsorem MOTO GP 2013 Yamaha Factory Racing Team