fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nastąpił koniec produkcji Fiata 124 dla Europy

Nastąpił koniec produkcji Fiata 124 dla Europy

Na początku tego roku media obiegły informacje o tym, że Fiat 124 nie doczeka się następcy. Teraz wbita została kolejna szpilka fanom tego modelu. Otóż, produkcja tego modelu – w obu wydaniach, tj. Abarth i Fiat – dla rynku europejskiego dobiegła końca. 

Powody takiego stanu rzeczy wyjaśnił Danilo Coglianese, dyrektor ds. komunikacji Fiat & Abarth:

124 Spider pozostaje liderem sprzedaży we Włoszech, Hiszpanii oraz Szwajcarii i utrzymuje drugą najwyższą pozycję pod względem sprzedaży w Europie. Ale jego segment w Europie szybko się zmniejsza. Do końca roku spodziewamy się, że będzie liczyć około 25 000 sztuk, a to nawet nie ⅓ w porównaniu z rokiem 2013, podczas gdy inne segmenty szybko rosną. W końcu biorąc pod uwagę zmiany w europejskim krajobrazie motoryzacyjnym, Fiat i Abarth chcą skoncentrować się na swojej podstawowej działalności. Przy okazji produkcja 124 będzie wciąż trwała dla regionów NAFTA i APAC. 

Fiat 124 Spider S-Design
Fiat 124 Spider S-Design

Zdaniem ekspertów, los Fiata i Abartha 124 jest niepewny. Niewykluczone, że po 2020 roku samochód zniknie także z pozostałych rynków, co zwiastuje decyzja podjęta dla Europy. Stary Kontynent staje się coraz mniej atrakcyjny dla producentów pojazdów z silnikami spalinowymi ze względu na nieustannie zaostrzane normy emisji spalin. Zaś kurczący się segment kabrioletów stanowi racjonalny kontrargument dla ewentualnego odnowienia umowy produkcyjnej z Mazdą.

To dobry moment, by osoby potencjalnie zainteresowane zakupem 124 Spider zaczęły się rozglądać za samochodami z wyprzedaży rocznika 2019. Nasze spotkanie z tym modelem było bardzo udane i będziemy go dobrze wspominać.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Oto 680-konna elektryczna Giulia od Romeo Ferraris
Następny wpis
Ferrari World Abu Dhabi najlepszym parkiem tematycznym na świecie

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Nastąpił koniec produkcji Fiata 124 dla Europy