fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowe sportowe Maserati ma zadebiutować w maju 2020

Nowe sportowe Maserati ma zadebiutować w maju 2020

Wraz z zakończeniem produkcji GranTurismo i GranCabrio, producent zapowiedział debiut następcy (najprawdopodobniej w formie auta produkcyjnego) już w 2020 roku. Teraz znamy nieco precyzyjniejszą datę – najnowszy model ma się pojawić już w maju. Będzie to pierwsze produkcyjne Maserati korzystające z dobrodziejstwa elektryfikacji.

Co prawda w oficjalnym zwiastunie nie zobaczymy samochodu, ale usłyszymy dźwięk wkręcanego na wysokie obroty silnika. Oznacza to, że wciąż będziemy mieli do czynienia z tradycyjną, benzynową jednostką spalinową, ale w tym wydaniu wspomaganą przez silnik elektryczny.

https://twitter.com/Maserati_HQ/status/1193971655573266432

Szczegóły dotyczące pojazdu są skrzętnie skrywane w tajemnicy. Wcześniej Maserati przymierzało się do wypuszczenia na rynek następcy GranTurismo w postaci podobnej do koncepcyjnego Alfieri, opartego na aluminiowej platformie i korzystającego z hybrydowego układu napędowego, z którego moment obrotowy przekazywany jest na obie osie. Wiadomo jedynie, że nowy samochód sportowy będzie w stanie rozpędzić się od 0 do 100 km/h w około 2 sekundy i pomknie z prędkością maksymalną ponad 300 km/h. 

Dla fanów Maserati potwierdzenie debiutu nowego auta sportowego to bardzo dobra wiadomość w kontekście ostatnich zmian planów dotyczących przyszłej gamy Alfy Romeo. Kwestią otwartą pozostaje to, czy producent będzie w stanie zapewnić zbliżone lub lepsze parametry w stosunku do tych, które obiecywano przy okazji pokazania Alfieri EV. Wtedy mówiono o 3 silnikach elektrycznych, napędzie na obie osie, długim zasięgu, krótkim czasie ładowania oraz ponad 50% większą mocą w stosunku do benzynowego odpowiednika.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Top Gear i Autobild Spain uhonorowały 120-lecie Fiata
Następny wpis
Ferrari pokazało nowe coupe o nazwie Roma

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Nowe sportowe Maserati ma zadebiutować w maju 2020