fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Top Gear i Autobild Spain uhonorowały 120-lecie Fiata

Top Gear i Autobild Spain uhonorowały 120-lecie Fiata

Hiszpański oddział Fiat Chrysler Automobiles otrzymał nagrodę za 120 lat historii Fiata w kategorii Premio Especial Trayectoria de una marca (kamień milowy w dziejach marki) w 2019 edycji Axel Springer Motor Awards. Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce w Madrycie.

Niewielu producentów może pochwalić się tak długą obecnością w branży motoryzacyjnej, co Fiat. Wręczona nagroda ma stanowić uznanie dla innowacyjnej drogi obranej przez firmę, która z czasem rozszerzyła swoją działalność o wszystkie liczące się kontynenty. Mało tego, Fiat ma jeszcze więcej powodów do świętowania, bowiem w Hiszpanii jest już od 100 lat! 

Historia Fiata rozpoczęła się 11 lipca 1899 roku w Turynie. Tam właśnie zapoczątkowano produkcję pierwszego modelu 3½ HP, znanego ze swojej trwałości. Po 120 latach Włosi wciąż starają się wybiegać w przyszłość, oferując przystępne cenowo rozwiązania. Dowodem na nietuzinkowe pomysły koncepcyjne jest choćby Fiat Concept Centoventi, zaprezentowany podczas targów motoryzacyjnych w Genewie w marcu bieżącego roku. Wspomniany pojazd niedawno otrzymał kolejne prestiżowe wyróżnienie, czyli Red Dot Award

Sam konkurs w kategorii Premio Especial Trayectoria de una marca został rozstrzygnięty w drodze głosowania redaktorów magazynów takich jak Auto Bild, Top Gear i Motor.es. Z kolei czytelnicy wybrali najlepsze auta w danych segmentach.

Wcześniej FCA świętowało 120-lecie m.in. rozszerzeniem usług dla aut klasycznych oraz specjalną edycją 500X w USA.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Fiat 500X Sport wjeżdża na amerykański rynek
Następny wpis
Nowe sportowe Maserati ma zadebiutować w maju 2020

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

Top Gear i Autobild Spain uhonorowały 120-lecie Fiata