fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowy Fiat 500 otrzymał nagrodę Red Dot Award 2020

Nowy Fiat 500 otrzymał nagrodę Red Dot Award 2020

Jury Red Dot Award przyznało nagrodę dla Fiata 500 w kategorii Design Concept. To jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień w dziedzinie wzornictwa przemysłowego. 

Zważywszy na sytuację epidemiologiczną, tegoroczna ceremonia wręczenia nagród Red Dot Awards 2020 odbyła się online. Komisja składająca się z 21 jurorów, specjalistów i wykładowców w dziedzinie wzornictwa, nagrodziła miejski samochód Fiata za unikatowy i wyróżniający się na tle konkurencji design. Co ciekawe, przed rokiem taka sama nagroda powędrowała do modelu koncepcyjnego Centoventi. 

Zadowolenia z przyznanej nagrody nie ukrywał Olivier Francois, prezes marki Fiat:

Przyznanie „Red Dot Award” napawa mnie dumą, bo pięćsetka zawsze podążała z duchem czasu. Model zmienia się, gdy zmieniają się potrzeby społeczne. Tak też jest w przypadku trzeciej generacji 500, która ma być odpowiedzią na nowe potrzeby związane z mobilnością. Nowy Fiat 500 został stworzony, zaprojektowany i wyprodukowany we Włoszech, jako wykonany z pietyzmem i miłością autentyczny produkt „domowej roboty”. Od samego początku projekt nowej pięćsetki zarażał nas wszystkich swoją pozytywnością, niosąc ze sobą radość i kreatywność. Ta w pełni włoska inwencja, sprawdzająca się już od 63 lat i niosącą za sobą sukcesy, teraz zaowocowała nowym, w pełni elektrycznym, zaawansowanym pod względem technologii i komunikacji samochodem, pozostającym jednak zawsze w stylu 500. To nieustająco olśniewający, ujmujący i ewoluujący model – gotowy, by stać się obiektem pożądania w dobie bezemisyjnej mobilności w czystym duchu La dolce vita.

Więcej o projekcie Fiata 500 opowiedział dyrektor działu EMEA FCA Design, Klaus Busse:

W przypadku nowego Fiata 500 naszym celem było stworzenie elektrycznego samochodu z duszą, którego stylistyka mocno odwzorowuje włoskie podejście do stylu i wyzwala uczucia, które można czerpać z rzeźbiarskiego trendu nowej 500 zawartego zarówno w jej „oczach” – reflektorach, jak i we wnętrzu. Chcieliśmy stworzyć wyjątkowy produkt, jako wyraz włoskiego ducha, takiego jaki Włochy jako naród i Fiat jako marka, mogą tworzyć dzisiaj. Zdobycie „Red Dot Award” jest wielkim wyróżnieniem dla całego zespołu, który pracował nad projektem nowej 500.

W Red Dot Award wielokrotnie nagradzane były również modele Ferrari, w tym Monza SP1, SF90 Stradale, Roma i F8 Tributo.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Lamborghini Urraco świętuje 50. urodziny
Następny wpis
Lerclerc zajął 7. miejsce w GP Eifel. Vettel poza punktami

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Nowy Fiat 500 otrzymał nagrodę Red Dot Award 2020