fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

Nowy projekt FCA – seria filmowa What’s Behind

Nowy projekt FCA – seria filmowa What’s Behind

Dokładnie 17. kwietnia 2019 roku odbyła się międzynarodowa prezentacja prasowa promująca nowy projekt FCA – FCA What’s Behind – czyli dokumentalną serię filmową, ukazującą jak jedno z największych przedsiębiorstw motoryzacyjnych pracuje nad nowymi modelami.

Po raz pierwszy pokazano kulisy faz badawczo-rozwojowych pojazdów marki FCA. Na filmie można było zobaczyć pracę inżynierów i techników, którzy dokonują wszelkich starań, by zapewnić klientom najwyższą jakość produktów – zarówno w ujęciu bezpieczeństwa, niezawodności i komfortu w każdych warunkach. Cel można osiągnąć jedynie poprzez żmudne testy, odbywające się w skrajnie wymagającym klimacie, jaki charakteryzuje m.in. Arjeplog w Szwecji (temperatury rzędu -40 stopni Celsjusza) i Upington w RPA (do +40 stopni Celsjusza). I właśnie to jest tematem pierwszej serii FCA What’s Behind:

Miejsca i ich otoczenie stanowią pierwszy temat serii FCA What’s Behind: „kraina lodu” północnej Szwecji i pustynie Afryki Południowej dostarczają tematów do pierwszych dwóch odcinków tego dokumentu, natomiast kolejne comiesięczne odcinki zaproponują wizyty w innych ośrodkach FCA, takich jak na przykład obiekt doświadczalny w Balocco, ośrodek bezpieczeństwa oraz centrum badawcze „Centro Ricerche Fiat” w Orbassano. Wszystkie to bardzo ważne, najnowszej generacji ośrodki badawczo-rozwojowe: ośrodki doświadczalne, tory testowe, sprzęt technologiczny oraz wydziały pracujące nad uzyskaniem najwyższej jakości.

W kolejnych seriach widzowie będą mogli dowiedzieć się wiele szczegółów dotyczących pracy nad wydajnością silnika, technologiami, dbałością o szczegóły, komfortem, przyjemnością z jazdy, aerodynamiką i rodzajami napędów. Jak twierdzi producent, klienci obcujący z produktami FCA mogą doświadczyć na własnej skórze efektów długotrwałego, złożonego i wymagającego procesu, który wciąż jest dopracowywany.

W miejscowości Arjeplog, w północnej Szwecji, znajduje się centrum testowe Fiat Chrysler Automobiles. Zdaniem producenta samochodów, to idealne miejsce do testowania pojazdów w ekstremalnie niskich warunkach. Ośnieżone drogi i skute lodem jeziora stanowią idealny poligon doświadczalny. Wszystko po to, by każdy, nawet najmniejszy element auta, działał bez zarzutu.

Zaś wspomniany Upington znajduje się w północnej części RPA, na granicy z Botswaną i Namibią, na skraju pustyni Kalahari i obok ogromnego Parku Narodowego Kgalagadi, którego nazwa w języku Bantu oznacza „miejsce bez wody”. To jeden z najgorętszych obszarów w całej Republice Południowej Afryki. I właśnie dlatego jest idealnym miejscem do testów samochodu. Szczególny nacisk kładziony jest na sprawdzenie niezawodności silników, klimatyzacji, systemów bezpieczeństwa czy też materiałów.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
Polo Storico wsparło trzecią edycję Concorso d'Eleganza Kyoto 2019
Następny wpis
Oto Levante GTS spersonalizowane dla legendy NBA

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
Udostępnij

Nowy projekt FCA – seria filmowa What’s Behind