fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

O 21:00 rusza godzinny wyścig na Brands Hatch

O 21:00 rusza godzinny wyścig na Brands Hatch

Już dzisiaj o 21:00 rozpocznie się godzinny wyścig serii GT3, organizowanej przez Republic of Simracers na platformie Assetto Corsa, na brytyjskim torze Brands Hatch. Do najwyższej serii zakwalifikowało się 5 naszych kierowców, reprezentujących dwa zespoły Scuderia ForzaItalia.pl – Squadra Nero i Squadra Bianco.

W rywalizacji udziału nie weźmie Abra. Pod znakiem zapytania stoi także obecność Kocura, który zresztą narzekał na kiepski stan nawierzchni na torze Brands Hatch. Jednak co istotne, cała piątka dostała się do najwyższej serii. Najlepiej w sesji prekwalifikacyjnej poradził sobie Luka – na przejechanie toru o długości 3,9 kilometra potrzebował 1:23.821 minuty, co dało mu ostatecznie wysoką 4. lokatę. Lucjan, Denan, Kocur i MrFloyd zajęli analogicznie – 15., 19., 27. i 28. miejsca.

Co ciekawe, te prekwalifikacje były wyjątkowe. Osoba, która pokonała największą liczbę okrążeń, została nagrodzona symulatorem Assetto Corsa Competizione. Nagroda powędrowała do Verbalisa, który wykręcił czas 1:24.240 i przejechał 789 prawidłowych okrążeń. Tym samym był najwyżej sklasyfikowanym Porsche w stawce, zajmując 7. pozycję.

Transmisja na kanale NitjSefni na Twitch.tv z rundy Brands Hatch powinna najpóźniej ruszyć około godziny 20:40, czyli wraz z rozpoczęciem sesji kwalifikacyjnej. Następnie około 21:00 zgasną czerwone światła i zegar zacznie odliczać bite 60 minut do końca rywalizacji, podczas których o jak najwyższe lokaty walczyć będzie 11 McLarenów, 7 Mercedesów, 6 Ferrari, 3 Lamborghini, 3 Porsche i Audi.

Tradycyjnie swoimi wrażeniami przed rundą podzielili się nasi kierowcy, a właściwie tym razem tylko jeden z nich – Lucjan:

Na Brands Hatch liczę się z tym, że będę jechał w środku stawki, chyba że dopracuję tor jazdy i punkty hamowań w sesji treningowej, trwającej zaledwie 40 minut. Brak odpowiedniego wjeżdżenia, a co za tym idzie tempa, to nie moje jedyne zmartwienia. Efektem ubocznym mogą być przyciągające pobocza, za wjechanie na które zapewne będę punktować, podwójnie tracąc. W klasyfikacji indywidualnej i tak już nie powalczę po nieudanych rundach na torach Red Bull Ring GP i Spa. W tym pierwszym pogrążył mnie właśnie nader wrażliwy system cięć, a w drugim – mój własny błąd oraz zacinający się pedał hamulca. W drużynówce obecnie zajmujemy pierwsze miejsce, ale przez nieobecność Abry po dzisiejszej rundzie spadniemy. Niemniej, do końca sezonu pozostaną jeszcze kolejne 3 rundy, więc wiele może się wydarzyć. 

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Previous post
Alfa Romeo Nuvola, czyli zapomniany koncept z 1996 roku
Next post
FCA Heritage pojawi się na 31. edycji Techno Classica Essen

No Comment

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Back
SHARE

O 21:00 rusza godzinny wyścig na Brands Hatch