fbpx
Napisz do nas! redakcja@forzaitalia.pl

FCA Heritage pojawi się na 31. edycji Techno Classica Essen

FCA Heritage pojawi się na 31. edycji Techno Classica Essen

FCA Heritage ma być wiodącym uczestnikiem niemieckiej wystawy motoryzacyjnej Techno Classica Essen. Departament promujący i celebrujący historyczne dziedzictwo włoskich marek liczy na to, że zbliżająca się 31. edycja będzie rekordowa, tak samo jak poprzednia.

W 2018 roku Techno Classica Essen mogło pochwalić się 1250 wystawcami z 30 krajów, obecnością ponad 200 klubów i stowarzyszeń. Co najmniej 180 000 odwiedzających kupiło 2700 aut. Lamborghini wówczas świętowało 50-lecie Espady i Islero. Organizatorzy nie spoczywają na laurach. Chcą zrobić co w ich mocy, by tegoroczna edycja była jeszcze większym sukcesem.

W dniach od 10 do 14 kwietnia na Messeplatz 1 w Essen odbędzie się 31. edycja najliczniej odwiedzanych w Europie pokazów samochodów zabytkowych. Entuzjaści motoryzacyjni będą mogli w pełni doświadczyć dawnych klimatów za sprawą ogromnej przestrzeni wystawienniczej, składającej się z 24 hal i 4 obszarów na otwartym powietrzu, o łącznej powierzchni 120 000 metrów².

Podobnie jak w zeszłym roku tak i teraz, FCA Heritage zaprezentuje włoską motoryzację z najlepszej strony. Na centralnym stoisku pojawi się samochód Formuły 1, czyli Alfa Romeo GP Tipo 159 Alfetta. To był ostatni pojazd, jakim Alfa Romeo sięgnęła po zwycięstwo w mistrzostwach świata. Triumfatorem był J.M. Fangio, który zasiadał za kierownicą tego pojazdu w 1951 r. Wystawę dopełniają 1977 Brabham-Alfa Romeo BT45B, jak również limitowana edycja Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio Alfa Romeo Racing, która zadebiutowała podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych w Genewie.

Z okazji 70. rocznicy założenia firmy Abarth, FCA Heritage zaprezentuje Fiata 500 od Abartha, czyli pierwszą pięćsetkę po zabiegu dokonanym wspólnie przez markę ze skorpionem w logo oraz Fiata. Pojazd zmodernizowano przy pomocy pakietu Abarth Classiche 595 Conversion Kit. Reprodukcja kultowego zestawu do tuningu będzie dostępna w sprzedaży na targach w Essen, a także dostępna w sklepie na stronie internetowej..

Co więcej, FCA Heritage poświęca część swojego stoiska samochodom wystawionym na sprzedaż w ramach projektu Reloaded by Creators. Zwiedzający będą mogli rozważyć zakup takich aut, jak: Alfa Romeo 8C Competizione, Alfa Romeo 8C Spider i Pininfarina Spidereuropa.

O tym, jak potężną kolekcją wyjątkowych samochodów dysponuje FCA Heritage, można przekonać się odwiedzając centrum firmy w Turynie, czyli tzw. Heritage Hub.

Autor: Tomasz Nowak

Zdjęcia: Materiały prasowe

Poprzedni wpis
O 21:00 rusza godzinny wyścig na Brands Hatch
Następny wpis
Pechowy wyścig na Brands Hatch

Brak komentarzy

Skomentuj

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Back
Udostępnij

FCA Heritage pojawi się na 31. edycji Techno Classica Essen